تبلیغات
وقایع - نتانیاهو : باید واقعیت را ببینیم نه خیال و اوهام را...

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای چندمین بار هشدار داد كه انقلاب های منطقه ممكن است به روی كار آمدن اسلامگرایان منتهی و به نفع ایران تمام شود.

نتانیاهو در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه تاكید كرد: ایران از ناآرامی [انقلاب] های خاورمیانه بهره برداری می كند و این احتمال وجود دارد كه یك حكومت مذهبی به سبك ایران در مصر و تونس سربرآورد.

وی با وجود ابراز امیدواری نسبت به این كه تحولات منطقه شبیه حوادث اروپای شرقی از سال 1989 به بعد باشد، هشدار داد: ایران می كوشد مسیر حوادث را به همان جهتی بكشاند كه انقلاب اسلامی در سال 1979 به آن رسید.
وی اظهارات اخیر نبیل العربی وزیر خارجه مصر درباره استقبال از گسترش روابط با ایران را بسیار نگران كننده توصیف كرد و با اشاره به حضور جریان های طرفدار جمهوری اسلامی در گرداگرد فلسطین اشغالی گفت: نباید گذاشت حكومت ایران مانند غزه، به كرانه باختری رود اردن نیز رخنه كند.
نخست وزیر اسرائیل افزود: «حكومت ایران از طریق حماس به عنوان بازوی عملیاتی خویش، توانسته است بر نیمی از جمعیت فلسطین از راه به دست گرفتن نوار غزه نزدیك شود.
وی گفت: «هنگامی كه ما از غزه به طور كامل بیرون آمدیم، قرار شد كه نیروهای اروپایی در خط مرزی غزه با مصر مستقر گردند. ولی مدتی كوتاه پس از آن كه حماس بر غزه مسلط گردید، اروپائیان نیز آنجا را ترك گفتند و در نتیجه حكومت ایران به آسانی توانست در آنجا رخنه یابد و از طریق مرزهای مصر، نوار غزه را به یك انبار بزرگ جنگ افزار تبدیل كند.

اظهارات سراسیمه نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی است كه هفته گذشته وزیر خارجه اسرائیل در گفت وگو با یك نشریه آلمانی گفته بود: خیلی دلمان می خواهد باور كنیم تظاهرات مردمی در كشورهای عرب باعث دموكراسی غربی شود اما ترجیح می دهیم واقعیت را ببینیم تا این كه دچار پندار شویم. در گفت وگوهایم با همكاران اروپایی اغلب با تصورات خام و خیال پردازانه آنها روبرو هستم.
لیبرمن این را هم به «دی ولت» گفته بود كه «اروپا به وقت لازم وارد نمی شود.
من موقعیت را در جنوب لبنان می بینم كه 11 هزار سرباز سازمان ملل در آنجا مستقر هستند. اما این ها نه جلوی ارسال اسلحه را از سوریه به لبنان می گیرند و نه جلوی كارهای حزب الله را. اگر قرار باشد روزی كرانه باختری رود اردن را خالی كنیم همان وضعیتی را خواهیم داشت كه در غزه و جنوب لبنان داریم. در این صورت اسرائیل در محاصره اقمار حكومت ایران خواهد بود، حزب الله در مرز شمالی ما، حماس در غزه و كرانه باختری رود اردن، فقط ده دقیقه فاصله تا مقر رئیس دولت اسرائیل (در تل آویو).

وی درباره فاصله گرفتن متحد سابق (تركیه) از اسرائیل نیز معتقد است: ما سالها ارتباط خوب و نزدیكی داشتیم اما از زمانی كه حزب اسلامی محافظه كار قدرت را به دست گرفت جنبه های ملی مهم شده اند. من كتاب همكار تركم احمد داود اوغلو را خوانده ام. وی در این كتاب به تشریح سیاست تركیه در منطقه عثمانی می پردازد، تلاش برای به دست آوردن نقش مهم در جهان اسلام. كوتاه ترین راه، برخورد با اسرائیل است. حتی اینگونه است كه تركیه به ایران نزدیك می شود.

لیبرمن درباره احتمال حمله اسرائیل به ایران به خاطر برنامه هسته ای نیز می گوید: این مسئولیت ما نیست بلكه مسئولیت جهانی است ما دولت كوچكی هستیم و درباره توانایی و امكانات خود دچار توهم نمی شویم. مسئله اتمی ایران به همه مربوط می شود.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :