تبلیغات
وقایع - آمریكا چرا منافقین را در خود جا نمی دهد؟!

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

چهارشنبه 31 فروردین 1390

آمریكا چرا منافقین را در خود جا نمی دهد؟!

نویسنده: وقایع   

سفیر سابق آمریكا در سازمان ملل گفت این بسیار دردآور است كه ما آن همه هزینه در عراق داده باشیم و آن وقت ارتش عراق به یك گروه تحت حمایت ما حمله كند.

رابرت گیتس كه از حامیان جدی گروهك تروریستی منافقین به شمار می رود در گفت وگو با فاكس نیوز، حمله ارتش عراق به پادگان اشرف را مورد سرزنش قرار داد. این حمله مقارن حضور رابرت گیتس وزیر دفاع آمریكا در بغداد رخ داد. جان بولتون در واكنش به این ماجرا اظهار داشت: این ماجرا بسیار دردآور است. آیا آمریكا این همه هزینه در عراق كرد كه چنین اتفاقی بیفتد؟ این بسیار دردآور است نه تنها به این خاطر كه ارتش عراق علیه گروهی بسیج شده كه تحت حمایت و حفاظت آمریكا قرار دارد بلكه همچنین از این جهت كه دولت عراق بسیار به رژیم ایران نزدیك شده و این، دلیل اصلی حمله اخیر بوده است.


وی درباره این پرسش كه آیا شما فكر می كنید دولت عراق و سایر مقامات عراقی با حاكمان ایران هماهنگ هستند، گفت: قطعا این هماهنگی حاكم بر وضعیت فعلی است.
بولتون همچنین با ابراز ناخرسندی از ناتوانی آمریكا در حمایت از گروهك تروریستی منافقین اظهار داشت: مقامات نظامی ما در صحنه حضور داشتند و ناراحت هم شده اند. فكر می كنم بخشی از این قضایا به خاطر سردرگمی هم هست كه در سیاست دولت آمریكا وجود دارد. خانم كلینتون حكم دادگاه برای خارج كردن مجاهدین [منافقین] از لیست گروههای تروریستی را برای مدتی طولانی به تاخیر انداخته است.

سفیر سابق آمریكا در سازمان ملل در عین حال از پاسخ صریح به این پرسش كه آیا ما باید به مجاهدین [منافقین] پناهندگی بدهیم، امتناع كرد و گفت: وقتی نیروهای ما در عراق، از موقعیت بالاتری برخوردار بودند، حفاظت از آنها را قبول كردیم و دولت عراق باید از آنها نگهداری كند چرا كه كشوری است كه مقصد اول آنها بوده است. این در وهله اول مسئولیت آنهاست. اگر هم خواستند به كشور ثالثی بروند ما باید كمك كنیم.


همزمان با این سخنان، هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق با لحنی طعنه آمیز خطاب به حامیان منافقین گفت: دولت هایی كه نگران این سازمان هستند می توانند به آنها اقامت و آنها را جا بدهند. زیباری در گفت وگو با رادیو آزادی تصریح كرد: بخشی از خاك عراق به وسعت 50 كیلومترمربع در كنترل سازمان مذكور بوده و باید بازپس گرفته می شد.
وی اضافه كرد: قانون اساسی ما اجازه نمی دهد كه این سازمان یا هر گروه شبه نظامی دیگر در خاك ما پایگاه داشته باشند و از داخل عراق دست به عملیات نظامی علیه همسایه های این كشور بزنند. هیچ كشوری در دنیا نمی پذیرد كه گروه و سازمانی اقتدار حاكمیت او را زیر سؤال ببرد و كشوری در داخل كشور ایجاد كند.
هوشیار زیباری افزود: دولت عراق از همه كشورهای اروپایی و غیراروپایی خواسته است تا به مجاهدین امكان دهند در آن كشورها به فعالیتهای خود ادامه دهند و دولتهایی كه نگران سرنوشت مجاهدین خلق و حقوق بشر این گروه هستند می توانند آنها را در كشور خود اسكان دهند.»


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :