تبلیغات
وقایع - شورای هماهنگی راه زرد!

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

چهارشنبه 31 فروردین 1390

شورای هماهنگی راه زرد!

نویسنده: وقایع   

 عناصر ضدانقلاب خارج نشین كه پس از اضمحلال فتنه سبز، بهانه اخاذی از محافل اطلاعاتی و سیاسی غربی را از دست داده اند، شورای هماهنگی راه سبز امید را متهم به بی عرضگی و وابستگی به جمهوری اسلامی می كنند.
آنها معتقدند با توهین و تحقیر و ایراد اتهام باید شورای یاد شده را وادار به تحركات جدید كنند. این توقع در حالی است كه ظهور و سقوط شورای نقابدار یاد شده در كمتر از 2 هفته (اسفندماه گذشته) رخ داد.


در واكنش به سردرگمی شورای یاد شده، یكی از عناصر فراری كه تا ماه ها فرار خود را مخفی می كرد و مدعی بود در ایران به سر می برد، به شورا حمله كرد و آن را مخفی و منفعل خواند! بابك داد می نویسد: آقایان مخفی شورای هماهنگی راه سبز امید! حالا ما منتقدان به قول شما [مزروعی] «نادان» و «بی سوات»! ولی شما با این همه فضل و كمالات كه دارید، لااقل برنامه ای اكسیونی چیزی ارائه می كردید و دهان ما ناآگاهان را می بستید. آخه برادر مخفی عزیز! موسوی و كروبی اكنون تحت شكنجه [!؟] قرار دارند و در عوض شما آمدید مربیگری یك تیم را برعهده گرفتید، تا بلافاصله تعطیلش كنید و بروید در مخفیگاه؟ دیگر چرا منتقدان را نادان خطاب می كنید؟ آخر چرا زمین ورزشگاه را شخم زدید كه حتی نشود به «رنگ سبز» چمن آن هم دلخوش بمانیم؟ آكسیون تان پیشكش!


سایت اینترنتی خودنویس نیز با تمسخر شورای یاد شده نوشت: شورای هماهنگی راه زرد ناامیدی می گویند هنوز در تعطیلات هستند. از آنجا كه اعضای رسمی و غیررسمی و شناسا و ناشناس و كادر وظیفه و پیمانی و روزمزد و نیمه وقت شورا در تعطیلات به سر می برند، هرگونه تحرك منتفی است. مخالفان درك كنند كه بعد از 25 بهمن كه سران جنبش به حبس درآمدند شورا در عرض یك ماه كار فوق شبانه روزی با روزی 25 ساعت كار مداوم در شبانه روز بساط امیدواری را به ناامیدی تبدیل كرد. كار مداوم شبانه روزی منجر به خستگی و فرتوت شدن اعضای شورای هماهنگی راه زرد ناامیدی شد كه تصمیم به مرخصی چند ماهی برای نوروز گرفتند و هنوز در تعطیلات هستند و تا رفع خستگی سه شنبه های اعتراض همچنان در استراحت به سر می برند.
این پایگاه اینترنتی وابسته به ضدانقلاب در مطلب دیگری، رجب مزروعی را به خاطر نادان معرفی كردن منتقدان شورای هماهنگی مورد حمله قرار داد و نوشت: در گفتگو با دوستان اصلاح طلب، ذكر خیری از رجب علی مزروعی شد. رجب علی مزروعی از روزی كه گفتگویش با روزآنلاین منتشر شد، مورد انتقاد و حمله بسیار قرار گرفته و مطمئنا در جلسات درونی و اندرونی شورای هماهنگی به او گفته شده كه دردسر بیشتری با حرف هایش درست نكند. مزروعی نباید موقعیت احزاب مشاركت و مجاهدین انقلاب در خارج از كشور را بدتر از چیزی كند كه الان هست. نگاه «تمامیت خواه» این عضو مشاركت كه گفته می شود نویسنده بیانیه جبهه مشاركت در 25 بهمن بوده است گویا تغییری نكرده است.


نویسنده اضافه می كند: آقای مزروعی می تواند برعكس بازی «شبه امنیتی» كه با دوستان حلقه های نزدیك خود انجام می دهد، شفاف باشد. به جای گذاشتن جلساتی مخفیانه، خیلی باز «بازی» كند. مسابقه «پوكر» نیست آقای مزروعی! عدم عقب نشینی آقای مزروعی در طول یك هفته گذشته می تواند نشانه بدی باشد. اینكه اصلاح طلب های احزاب مشاركت و مجاهدین انقلاب به جای دموكراتیك تر شدن، «دگم»تر شده اند. آقای مزروعی به هر شكل نماینده این دو جریان است و هر قدمی كه بردارد، و هر رفتاری كه بكند، مسئول برداشت های گروه های مختلف در مورد این دو حزب خواهد بود. البته اگر این دو چنین انتخابی كرده اند و نماینده مناسب تری نداشته اند، باید برای شان تاسف خورد. آقای مزروعی اگر با نگاهی انتقادی به خودش بنگرد بهتر است. نگاه كند به اینكه چرا اینقدر محبوب بوده!؟ محبوبیتی كه همیشه جلسات مجمع عمومی انجمن صنفی روزنامه نگاران را با كمبود شركت كننده مواجه می كرد.
یادآور می شود شورای مخفی یاد شده و منتقدان آن در محافل ضدانقلاب طی چند هفته گذشته یكدیگر را متهم كرده اند كه نفوذی سازمان های امنیتی جمهوری اسلامی در میان اپوزیسیون هستند.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :