تبلیغات
وقایع - جزییات حمله به یک ایرانی محجبه

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

پنجشنبه 1 اردیبهشت 1390

جزییات حمله به یک ایرانی محجبه

نویسنده: وقایع   

خانم زهرا کاظمی صالح دانشجوی محجبه ایرانی و آقای بشیر بی آزار، همسر وی جزییات حمله نژادپرستانه به خانم کاظمی و پیگیری های انجام شده در این زمینه را تشریح کردند.

خانم کاظمی گفت: من در عصر روز سه شنبه، 23 فروردین عازم منزل خود در منطقه «ساتن» واقع در جنوب لندن بودم که از سوی چهار دختر نوجوان و جوان انگلیسی هدف فحاشی و در نهایت ضرب و شتم قرار گرفتم.

 وی افزود: این دختران بدون مقدمه شروع به تمسخر حجاب من در خیابان کردند و حتی با الفاظی نظیر اینکه تو شبیه شیطان هستی، به من توهین کردند... با این حال من برای پرهیز از هر گونه درگیری تلاش کردم با فاصله گرفتن از آنها خودم را نجات دهم و به همین دلیل، گام هایم را تندتر نمودم و حتی از یک سوی خیابان به پیاده روی طرف مقابل رفتم، ولی متأسفانه این چهار دختر انگلیسی باز هم مرا رها نکردند.

وی اظهار داشت: کم کم فحاشی و تمسخر لفظی آنان تبدیل به تماس فیزیکی برای کشیدن حجاب من و حتی زدن مشت و لگد تبدیل شد... من هم چاره ای نداشتم، جز اینکه بدون درگیری، تلاش کنم حجاب خود را حفظ کنم که سرانجام با چند مشت و لگد به زمین افتادم و سر و صورتم خونی شد.

خانم کاظمی گفت: در نهایت این چهار نفر، وقتی سر و صورت خونی مرا دیدند، پا به فرار گذاشتند و من به کمک چند خانم دیگر به خانه منتقل شدم.

آقای بشیر بی آزار، همسر خانم کاظمی نیز در مورد پیگیری های انجام شده در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: پلیس کاملا در جریان حادثه پیش آمده قرار گرفته و همه جزییات را دارد ولی تاکنون که بیش از یک هفته از این ماجرا می گذرد کسی دستگیر نشده است.

وی اظهار داشت: پلیس وعده داده است، با بررسی فیلم دوربین های مدار بسته ای که در نزدیکی محل درگیری وجود داشته، برای شناسایی مهاجمان تلاش کند، ولی خود ما امید چندانی برای به نتیجه رسیدن این پیگیری ها نداریم.

آقای بی آزار همچنین گفت: پلیس نژادپرستانه بودن این حمله را تأیید کرده است.

وی با قدردانی از ابراز همدردی و پیگیری شخصیت ها و نهادها به ویژه در داخل کشور، گفت: متأسفانه، حمله به همسر من، نخستین اتفاق در این زمینه نبوده و من از صحبت هایی که با دوستان ایرانی دیگر داشتم، متوجه شدم که اکثرا یک بار تجربه برخوردهای نژادپرستانه را در انگلیس داشته اند؛ هرچند که ممکن است این گونه برخوردها برای افراد مختلف دارای شدت و ضعف متفاوتی بوده باشد.

وی افزود: این گونه برخوردها نشان می دهد که اسلام هراسی و نژادپرستی تا چه حد در جامعه به اصطلاح آزاد و قانونمند انگلیس رسوخ کرده است که دختران جوان و نوجوان این کشور در خیابان این گونه مغرضانه با یک زن محجبه برخورد می کنند.

من بیشتر از اینکه از دست مهاجمان به همسرم و یا نتیجه بخش نبودن پیگیری های پلیس ناراحت باشم، از این ناراحتم که تا چه میزان برداشت های نادرست از اسلام و حجاب در سیاست های دولت انگلیس، شدید است و اسلام هراسی در سطح گسترده و به ویژه در فضای رسانه ای این کشور حاکم است.

وی در پایان گفت: مسئولان کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس نیز با ما تماس گرفته و در جریان جزییات حادثه قرار گرفته اند که ظاهرا برخی از پیگیری ها نیز از سوی این نهاد حقوق بشری انجام می شود.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :