تبلیغات
وقایع - فدراسیون عربستان:باهواپیمای اختصاصی می‌آییم!

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

فدراسیون فوتبال عربستان پس از آنکه تمام راه کارهای خود را برای ناامن خواندن وضعیت کشورمان امتحان کرد و به نتیجه‌ای نرسید، در تازه‌ترین اظهار نظر خود مدعی شده که تیم‌های خود را برای مدت ۱۸ ساعت و با هواپیمای اختصاصی به ایران اعزام خواهد کرد.

به گزارش افکار به نقل از فردا رسانه‌های خبری سعودی در حالی این ادعای فدراسیون فوتبال عربستان را مطرح کرده‌اند که در یک ماه اخیر نیز اخباری مبنی بر تصمیم باشگاه‌های سعودی برای سفر نکردن به تهران جهت شرکت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا منتشر کرده بودند.
از سوی دیگر فدراسیون فوتبال عربستان پیش از این طی درخواستی از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواست تا ضمانت امنیتی لازم برای حضور تیم‌های عربستانی در تهران را برقرار سازد. این اقدامات صعودی‌ها تا جایی پیش رفت که کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون جهانی فوتبال نیز وارد مسئله شده و از امنیت کامل تهران برای برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خبر دادند.

در همین خصوص رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار ما به هواداران فوتبال کشورمان هشدار داد که مراقب رفتارهای خود در قبال تیم‌های عربستانی باشند تا این حربه آنان که‌‌ همان تحریک هواداران ایرانی است را از بین ببرند. عباس ترابیان ضمن بیان مطلب فوق در خصوص ادعای جدید رسانه‌های عربستان اظهار داشت: این اقدام آن‌ها توهین محسوب نمی‌شود اما این احتمال وجود دارد که سعودی‌ها با چنین ادعاهایی به دنبال تحریک تماشاگران ما باشند. از همین رو هواداران ما باید هشیار و زیرک باشند و از هرگونه حرکت محرک دوری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: اگر تیم‌های سعودی می‌خواهند فقط ۱۸ ساعت در تهران بمانند و با هواپیمای اختصاصی سفر کنند مشکلی نیست. اما باید برای پرواز شخصی خود هماهنگی‌های لازم را با هواپیمایی ایران برای دریافت کال ساین هواپیمای خود انجام دهند. رئیس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در پایان در خصوص نحوه برخورد مقامات و مسئولین ایرانی با تیم‌های عربستانی این گونه توضیح داد: در هر کاری کار را باید با کاردان آن سپرد. درباره نحوه برخورد با تیم‌های عربستانی نیز به دلیل اینکه مسائل دیپلماتیک مطرح می‌شود باید وزارت خارجه اقدامات لازم را صورت دهد و ما در این زمینه کاری نمی‌توانیم انجام دهیم.
اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :