تبلیغات
وقایع - خانم اوباما، واکنش شما نسبت به گسترش نفرت عمومی از پدرتان چیست؟

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

فشارهای رژیم صهیونیستی بر قاضی گلدستون و پس گرفتن این گزارش از سوی وی دور جدیدی از موج خشم را علیه رژیم صهونیستی به‌راه انداخت. وتوی امریكا در برابر قطعنامه شورای امنیت در موضوع شهرک سازی های غیرقانونی نیز یکی دیگر از عوامل تشدید انزجار عمومی را فراهم آورد.

حال سوال از مالیا اوباما، دختر ۱۲ ساله باراک این است، نفرت مردم منطقه و جهان اسلام از امریكا را ناشی از کدام یک از سیاست های دولت امریكا می دانید. آیا این نفرت بی دلیل است؟

بخش هنگفتی از بودجه هایی که از محل صرفه جویی در پرداخت هزینه های عمومی ایالت ها از جمله بهداشت و غذا می شود، و همچنین مالیات هایی که شهروندان این کشور می پردازند، تبدیل به ابزار تنفر دیگر ملت ها شده است. کمک های میلیاردی سالانه اوباما به رژیم حسنی مبارک، پادشاه بحرین و دیکتاتور یمن، در قبال همراهی این کشورها با سیاست امریكا و صدور مجوزهای امنیتی و حضور نظامی به ویژه در بحرین در نهایت چه دستاوردی برای اوباما داشته است؟ آیا شما تلاشی برای تغییر سیاست هایی که منجر به این نفرت شده اند، در نظر دارید؟

برای این تغییر سیاست لازم است تا ابتدا مواضع ارتش اسرائیل را بشناسید. این مطلب قطعا برای پدر جالب توجه خواهد بود:

"پایگاه اینترنتی یدیعوت احارانوت (سه شنبه 19 آوریل) نوشت اسرائیل برای جان غیرنظامیان اهمیتی قائل نیست. این روزنامه درمقاله ای به قلم سوزی بچرنوشت اگرچه می توان گفت مقام‌ها و فرماندهان نظامی اسرائیل عمدا دستورتیراندازی به غیرنظامیان بیگناه را نمی دهند، اما شواهد نشان می دهد تل آویو برای جان غیرنظامیان اهمیت قائل نیست. بیش ازنیمی ازحدود یك‌هزار و 400 فلسطینی كه در جریان حمله به غزه كشته شدند، اصلا در درگیری ها شركت نداشتند.

همچنین بیش از نیمی از غیر نظامیان كشته شده كودك و نوجوان بودند. این امرنشان می دهد نیروهای اسرائیلی هیچ اهمیتی برای جان غیرنظامیان قائل نبودند. حتی در برخی موارد، نیروهای اسرائیلی بدون اینكه سئوالی بپرسند، در همان ابتدا شروع به تیراندازی كرده اند. با استناد به این شواهد، ارتش اسرائیل كه آن را با اخلاق‌ترین(!!) ارتش دنیا لقب داده اند، باید به صورت جدی تحت پیگرد قانونی قرارگیرد."

این اعتراف‌ها از طریق یک روزنامه اسرائیلی در حالی صورت می گیرد که اخیرا قاضی گلدستون تحت فشارهای شدید مجبور شده است گزارش خود را که به گفته نتانیاهو در اسناد ویکی لیکس یکی از سه تهدید اصلی اسرائیل محسوب می شود، پس بگیرد. هزینه های حمایت از رژیم صهیونیستی در مقابل ملت های مسلمان منطقه، تا به حال برای امریكا چقدر بوده است؟ آیا ادامه حمایت بی چون و چرا از اسرائیل در راستای منافع اصیل ملت امریكاست؟

قاضی گلدستون در گزارش خود در باره غزه گفته است تعداد کشته شدگان فلسطینی در جنگ 22 روزه، بر اساس آمار طرف فلسطینی 1444 نفر اما بر اساس آمار اسرائیلی ها 166 نفر بوده است اما کشته های طرف مقابل 13 نفر بوده که چهار نفر از آنها به اشتباه توسط نیروهای خودشان کشته شده اند! اما امریكا هرگز حاضر به محکوم کردن اقدام‌های غیر انسانی اسرائیل نشده است. آیا این دوگانگی آشکار موجب توسعه نفرت جهانی از امریكا و زیر سوال رفتن مبانی ارزشی مورد ادعای امریكا نخواهد شد؟

بدون تردید، افکار عمومی جهان به‌ویژه با جریان انقلاب های خاورمیانه متوجه حقیقت‌هایی شده اند که سوال‌های جدی را در ادامه مسیر امپراتوری امریكا ایجاد کرده است. از جمله استاندارهای دوگانه امریكا در برابر مردم و دیکتاتورها که حتی رسانه های امریكایی مانند واشنگتن پست نیز این وضعیت سیاست خارجی امریكا به ستوه آمده اند.

امریكا در حالی خود را مسئول دخالت در روند جاری مصر می داند که باید به خاطر حمایت 30 ساله از حسنی مبارک و عقب نگه داشتن مردم مصر از نقش و جایگاه تاریخی شان احساس شرمندگی کند. مجموع علائمی که از حضور نیروهای نظامی امریكا در عراق، افغانستان، بحرین، مصر و سایر کشورهای خاورمیانه ارسال می شود، می تواند هشداری جدی برای مقامات این کشور باشد. واکنش های مردم افغانستان در مورد مسائلی همچون دستگیری علمای دینی و قرآن سوزی در نوع خود در طی 10 سال تاریخ اشغال این کشور بدیع است و حکایت از بیدار شدن روحیه امریكا ستیزی دارد.

مردم و مسئولین عراق از ادامه همکاری با نیروهای امنیتی امریكایی پشیمان هستند، زیرا تنها حاصلی که از سال 2003 نصیب آنها شده است، بیش از یک و نیم میلیون کشته و هزاران زخمی است. اقدام شجاعانه دولت مالکی در پاسخ منفی به گیتس رفتاری است که شاید سال‌های گذشته قابل انتظار نبود.

در نهایت اینکه مردم بحرین در آینده در مورد مواضع اوباما قضاوت خواهند کرد و عملکرد کاخ سفید را در حمایت لجستیکی و اطلاعاتی در سرکوب مردم به عنوان تجربه ای از اعتماد به امریكا به دیگر ملت ها و نسل ها منتقل خواهند کرد که به نظر می رسد با این رویه آینده امیدوار کننده ای پیش روی امریكا قرار نخواهد داشت.
 


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :