تبلیغات
وقایع - جنبش اخوان المسلمین مصر: سخنان امام‌خامنه‌ای راه درست را در مقابل تمامی مسلمانان جهان قرار داد

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

شگفتى هاى سیاست در خاورمیانه كامل شد وقتى كه زمام امور مصر پس از سالها دیكتاتوری نظام حسنی مبارك به دست جوانان مسلمان مصر افتاد وهیبت نظام آمریكایی-صهیونیستی در هم شكست. پیروزى انقلابیون مصر در موج بیداری اسلامی كه از تونس آغاز شد معادلات سیاسى در منطقه را دستخوش تغییراتی نمود، معادلاتی كه به اعتقاد صاحبنظران برجسته شرق وغرب پس از انقلاب شكوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)بطور كلی دگرگون شد و كاخ پوشالین امپریالیسم جهانی را متزلزل نمود و امروز موج بیداری عظیم اسلامی در حال به ثمر نشستن در خاورمیانه كه مهد تمدن بشریت است، می باشد .

جنبش اخوان المسلمین به عنوان یكی از قدیمی ترین گروههای سیاسی ومذهبی مصر با پایگاهی مستحكم در اجتماع این كشور نقش مهمی را در سالها مبارزات مردم مصر برضد رژیم دست نشانده سابق داشته است وامروز اخوان المسلیمن به عنوان جزئی از موج بیداری اسلامی در بلاد كنانه ایفای نقش میكند.

در هفته های اخیر یكی از رهبران برجسته اخوان المسلمین سفری به ایران داشت وی كه سالها ظلم وجور رژیم مبارك را لمس نموده بود می توانست امور مهمی را روشن سازد. آنچه در پی می آید گفتگوی رمز عبور با دكتر كمال الهلباوی از رهبران برجسته اخوان المسلمین مصر می باشد.

با توجه به سقوط همپیمان بزرگ اسرائیل در منطقه (حسنی مبارك)تاثیرات پیروزی انقلاب مصر بر ادامه حیات رژیم صهیونیستی چگونه خواهد بود؟

رژیم صهیونیستی از قدرتمند شدن ملت مصر ودیگر ملتهای اسلامی در هراس است ونگران این است که کشورهای همسایه فلسطین قدرتمند شوند.

رژیم صهیونیستی می خواهد حاکمان عرب وابسته به این رژیم باشند برای همین نمی خواهند گروههای اسلامی قدرتمندی همچون اخوان المسلمین وحزب الله لبنان وحماس وارد صحنه شوند چون می داند که این گروهها مخالف هرگونه صلح وسازش با این رژیم هستند.

من از همین جا می گویم كه ما با هرگونه توافقنامه سازشکارانه با رژیم اشغالگر قدس مخالف هستیم.

جناب آقای هلباوی بسیاری از صاحبنظران معتقدند كه این موج بیداری اسلامی نشآت گرفته از تفكرات انقلاب اسلامی است، ارزیابی شما از این نظرات چیست؟

من از حمایتهای ملت ایران از مردم و انقلاب مصر تشكر می كنم واعلام می كنم كه به رغم شایعات عوامل استكبار وصهیونیسم بین الملل اخوان المسلمین هیچگاه با سخنان امام خامنه ای در نماز جمعه تهران در مورد انقلاب مصر مخالفتی ابراز نکردند ومعتقدند که سخنان ایشان راه درست را در مقابل تمامی مسلمانان وآزادیخواهان جهان قرار داد.

در همینجا نیز از برخی ادعاها وشایعه پراکنی های عوامل ضد انقلاب انتقاد شدید دارم و این افراد که مدعی حمایت از مردم مصر هستند به نظر بنده افراد درستی نیستند.

امروز آنچه در مصر وبرخی دیگر از كشورهای منطقه اتفاق افتاده است موج عظیمی از بیداری اسلامی است كه پایه های غرب وصهیونیسم را لرزانده است.

جناب آقای هلباوی اكنون پس از پیروزی انقلاب مصر در خواست شما از حاكمان آینده مصر  وشورای نظامی موقت چیست؟

ما از شورای نظامی مصر می خواهیم که مطالبات جوانان انقلابی مصر را محقق سازد،این مطالبات با عدل وشریعت اسلامی هیچ منافاتی ندارد چون آزادیخواهی وعدالت اجتماعی ومبارزه با ظلم واستبداد باقیمانده از  رژیم حسنی مبارک و وابستگان وعمالش مبتنی بر اسلام است.

این شورا در مدت اخیر نقش مثبتی را ایفا نموده است و ازاین شورا می خواهیم تا با آزادی زندانیان سیاسی کارهای مثبت خودرا به سرانجام به رساند.

ما همیشه آرزو داشتیم که وابسته نباشیم و در تولید علم وفکر وصنعت به استقلال برسیم .

آرزوی ما مصری ها این است که بتوانیم مانند ایران به موفقیتهای علمی بزرگی برسیم و رهبران ما همانند رهبران ایران باشند وشخصی همچون دكتر احمدی نژاد رئیس جمهور ما باشد که سخنان وی در سازمان ملل همان سخنان عدالتخواهانه ای است که در همه جا مطرح می کند و به نظر من وی فردی شجاع ومتواضع وبا وتقواست. در مصر ما علما وفقهایی می خواهیم مانند علمای ایران.

مصر احتیاج به شخصی دارد که اقتصاد وصنعت مصر را شکوفا و مستقل سازد و واردات را در کشورمان قطع کند واگر غیر از این اتفاق بیفتد مخالف شرع اسلام است وفقط وقت تلف كردن خواد بود.

برنامه جنبش اخوان برای آینده چه خواهد بود آیا پس از موفقیت این جنبش در انتخابات مجلس مصر در سال 2005 آیا قصد ورود به سیاست را دارید؟

اخوان المسلمین امروز با پیشه کردن صبر وحضور در کنار مردم انقلابی مصر خواهان تحقق درخواستهای انقلاب برای حکومت مردم بر مردم است وما خواهان تحقق عدالت اجتماعی هستیم واز حاكمان كنونی وآینده مصر  می خواهیم تمامی درخواستهای جوانان مصر را محقق سازد.

البته ما برای ورود به سیاست یک حزب سیاسی جدید تاسیس نمودیم كه براساس شریعت اسلامی عمل خواهد نمود ، ما در مرحله اول وارد مجلس خواهیم شد وسپس اگر فعالیتهای دولت جدید را مناسب دیدیم وارد دولت نیز خواهیم شد.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :