تبلیغات
وقایع - كشتار كارگران آمریكایی در شیكاگو و ترور چهار هزار كارگر ایرانی نماد روز جهانی كارگر در جهان است

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

كشتار كارگران آمریكایی در شیكاگو و ترور چهار هزار كارگر ایرانی نماد روز جهانی كارگر در جهان است.

مجتبی زارعی معاون اجتماعی و فرهنگی وزارت كار و امور اجتماعی در نشستی رسانه ای ضمن اعلام و تشریح برنامه های هفته كارگر از اعضای شورای شهر و شهرداری تهران خواست برای جلوگیری از انحراف رد سند كشتار كارگران شیكاگوی آمریكا و ترور چهار هزار كارگر ایرانی به طراحی یادمان تاریخی در پایتخت مبادرت كنند.

زارعی با تشریح برنامه‌های این وزارتخانه در هفته كارگر به تحولات منطقه‌ای اشاره كرد و با توجه به نزدیكی روز جهانی كارگر افزود: وظیفه داریم كه به مناسبت روز جهانی كارگر از آحاد انقلابیون منطقه بخصوص كارگران این كشورهای مسلمان و با شهدا و ایثارگران مصر، لیبی، بحرین، یمن و دیگر كشورهای اسلامی اعلام حمایت و احساس همدردی كنیم زیرا اتفاقی كه در حال رخ دادن است از نشانه‌های انقلاب اسلامی است كه از حمایت تودة مردم و نیز كارگران برخوردار است.

وی گفت آنچه در حوزة كارگری، مدیران و كاركنان صنعت نفت لیبی و صنایع مصر و بحرین پدیدار شد با حركت های انقلابی كارگران و كاركنان ایران در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران مشابهتی جدی دارد. تجربة انقلابی كاركنان صنعت نفت آبادان اینك در شمال آفریقا و در صنعت نفت لیبی تكرار شده است. كارگران كشورهای مسلمان دیگر حاضر نیستند بیش از این زخم های كهنة تحقیر شدگی تاریخی را تحمّل كنند.

معاون اجتماعی و فرهنگی وزارت كار و امور اجتماعی با بیان اینكه مناسبت روز جهانی كارگر به علت تظاهرات اوّل ماه می 1886 میلادی كارگران در شیكاگوی آمریكا بود كه صرفاً به منظور مطالبه حقوق صنفی كارگری و نه سیاسی و برای در خواست كاهش ساعت كار انجام شد اما این افراد از سوی مسئولان ایالت شیكاگو و با تلاش هماهنگ پلیس و نیروهای امنیتی آن بطور وحشیانه ای سركوب و كشته شدند.

وی ادامه داد: سوال این است كه چرا نشانی از این موضوع بسیار بزرگ در موتورهای جستجوگر و شبكه‌های اجتماعی دنیا وجود ندارد؟! چرا نخبگان و رسانة ملّی و اهالی مطبوعات در این موضوع كمتر آگاهی دارند؟ پیشنهاد ما این است كه شهردار تهران و شورای محترم شهر تهران برای عدم انحراف سند كشتار كارگران در آمریكا یادمانی در یكی از مناطق پایتخت به این منظور اختصاص دهند.

معاون وزیر كار خاطر نشان كرد: پرسش مهم این روزها و "پرسش بزرگ اردیبهشت" همان اتفاق بزرگ ماه می در شیكاگو است. مجرم بزرگ هفته‌ كارگر كیست؟! و چرا هفته‌ كارگر كه در طراز جهانی یك مناسبت گسترده در كرة زمین است در كشور آمریكا و كانادا مورد توجه واقع نمی‌شود آیا علت آن غیر از این است كه در این روز در ایالت شیكاگو كارگران به خاطر اعتراض به ساعات كاری خود مورد قتل عام واقع شدند؟! و این خود نشانه ای است كه آمریكا صلاحیت سخن گویی دربارة تحولات اجتماعی و اقتصادی ملّت ها و بخصوص ایران را ندارد.

زارعی افزود: دومین مجرم بزرگ در حوزة كار و تولید و مناسبات كارگری كه در كشور ما از او غفلت می‌شود گروهك‌های تروریستی نفاق بودند كه در اوج شگفتی و تعجّب در تمامی سالهای پس از انقلاب كارگران ما را به اعتراض علیه نظام فراخوان كرده و دعوت به شورش می‌كنند؟! آیا آنها نمی‌دانند جامعه كارگری ما كه بالغ بر 15 هزار شهید به این آب و خاك تقدیم كرده است، بیش از 4 هزار نفر آنها جان های پاكشان توسط تیم ها و جوخه های تروریستی همین گروهك‌ها در محل كسب و كارشان گرفته شد؟!

وی گفت:15 هزار شهید كارگر در كشور وجود دارند كه به عنوان نماد و سمبل قشر كارگر منبع قدرت و هویت كارگران ایران هستند اما دنیا باید بداند كه 4 هزار از این 15 هزار كارگر ترور شدند. ترور در شهرها، در محل كار،  كارگر ، بنا و كاسب ما پیش چشمان كودكان، زنان و خانواده شان ترور شدند و در خون خویش غلطیدند اما متأسفانه رد گروهك تروریستی و آمریكا تحت الشعاع برخی كج سلیقه گی ها و بی بصیرتی هاست. آیا وقت آن نرسیده است كه پایتخت و شهرهای بزرگ صنعتی واقعة دلخراش چهار هزار ترور را بصورت نمادین نصب كنند؟ زارعی افزود پس طبیعی است در حالی كه آمریكا و كانادا و تروریست ها منزویان بزرگ هفتة كارگر هستند و حتّی در حالیكه تظاهرات صنفی كارگران كشورها علیه نظام ها و دولت هاست امّا در كشور ما در هفتة كارگر نظام و كارگر دست به دست هم می دهند و با همدلی كارفرمایان از شأن كار و كارگر تجلیل می كنند. بطوری كه امسال نیز كارگران مراسم و دیدار مستقلی با رهبر معظم انقلاب خواهند داشت كه این موضوع نشان از اهمیت كسب و كار و منزلت كارگران در جامعه و نزد حاكمیت است. ضمن اینكه رشد معرفتی جامعة چند میلیونی كارگری در دو سال اخیر بگونه ای بود كه همگان معتقدند جامعة كارگری از طبقة خواص و جریانات روشنفكری در اتخاذ بصیرت پیشی گرفته اند، بخصوص اینكه مقام معظم رهبری این قوة تحلیل و بصیرت در جامعة كارگری را در سال گذشته ستودنی ارزیابی كردند.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :