تبلیغات
وقایع - امضای نخستین توافقنامه ایران و مصر پس از سقوط مبارك

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

رئیس شورای بازرگانان ایران-مصر خبر داد كه قراردادی بین دو كشور درباره اعزام گردشگر به انعقاد رسیده است كه براساس آن سالانه 120 هزار ایرانی می‌توانند به مصر سفر كنند.

به گزارش فارس، "محی الدین القندور " رئیس شورای بازرگانان ایران-مصر در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس از امضای قرارداد آغاز همكاری بین دو كشور در زمینه گردشگری خبر داد و اعلام كرد: دوشنبه هفته جاری قراردادی بین چند شركت گردشگری ایران با مصر مبنی بر آغاز همكاری دو جانبه در زمینه تبادل گردشگر در محل اتاق بازرگانی و صنایع ایران منعقد شد.

القندور افزود: بر اساس این قرارداد كه بین شورای بازرگانان ایران-مصر با چند شركت ایرانی منعقد شد توافق شد تا هر ماه 10 هزار ایرانی به مصر سفر كند و از سوی دیگر 60 هزار توریست مصری سالانه برای بازدید به ایران بیاید.

رئیس شورای بازرگانان ایران-مصر در ادامه گفت: این قرارداد با حضور دكتر صباح زنگنه مشاور رئیس اتاق ایران در امور كشورهای عربی منعقد شده است و به محض تبادل سفرا این قرارداد اجرایی می‌شود.

وی با ابراز امیدواری درباره تبادل سفرا در آینده نزدیك تصریح كرد كه منابع رسانه‌ای در مصر از گسترش همكاری در حوزه حمل ونقل دریایی خبر داده‌اند.

این مقام مصری در پایان با تشكر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال انقلاب مردمی مصر، تاكید كرد كه ممكن است حتی قبل از تبادل سفرا روند همكاری دو كشور در زمینه گردشگری آغاز شود.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :