تبلیغات
وقایع - منظور نتانیاهو از حمله عقب نشینی بود!

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

دوشنبه 5 اردیبهشت 1390

منظور نتانیاهو از حمله عقب نشینی بود!

نویسنده: وقایع   

شرط پیوستن بنیامین نتانیاهو به كابینه ایهود اولمرت در 4 سال پیش، حمله نظامی به ایران بود.
روزنامه صهیونیستی ها آرتص با انتشار برخی اسناد ویكی لیكس نوشت: نتانیاهو شرط حضور در كابینه ائتلافی اولمرت را، اراده دولت اسرائیل برای حمله به ایران اعلام كرده بود. طبق همین اسناد، نتانیاهو یك بار دیگر در سال 2005، شرط پیوستن خود به كابینه آریل شارون را حمله نظامی به ایران و انهدام تاسیسات هسته ای آن قلمداد كرده بود.

نتانیاهو در سال 2007 در رأس حزب لیكود قرار داشت و با حزب كادیما به رهبری اولمرت برای تشكیل دولت ائتلافی رایزنی می كرد. هاآرتص با اشاره به سند ویكی لیكس می نویسد: این گزارش در 20 ژوئیه 2007 توسط رئیس دفتر سفارت آمریكا در تل آویو برای وزارت خارجه در واشنگتن فرستاده شد و نگارنده آن به گفتگوئی با یكی از مقامات سیاسی آن زمان اسرائیل استناد كرده بود.

در بخشی از گزارش، از قول یكی از مشاوران نتانیاهو آمده است كه نتانیاهو به اولمرت تاكید كرده بود اگر حاضر باشد برای آمادگی به منظور حمله احتمالی به تاسیسات اتمی در ایران اقدام كند، وی متقابلا آماده است حزب لیكود را وارد كابینه ائتلافی سازد و پست وزارت خارجه را بپذیرد.
روزنامه هاآرتص یادآوری كرد:این دومین بار در آن سال ها بود كه نتانیاهو از لزوم انهدام تاسیسات اتمی ایران سخن گفت زیرا وی در تابستان سال 2005 نیز به آریل شارون گفته بود كه اگر تا پیش از انتخابات، علیه حكومت ایران به اقدامی دست بزند، لیكود از دولت او پشتیبانی خواهد كرد.
انتشار موضع افراطی نتانیاهو در سال های 2005 و 2007 در حالی است كه طبق اسناد دیگر ویكی لیكس رژیم صهیونیستی به این واقعیت رسیده بود كه دیگر قدرت درگیری نظامی با ایران را ندارد.

اخیراً نیز آویگدور لیبرمن وزیر خارجه دولت نتانیاهو احتمال درگیری نظامی را منتفی دانست و به نشریه دی ولت آلمان گفت: ما دولت كوچكی هستیم و درباره میزان قدرت خود دچار توهم نمی شویم. همزمان با وی، نتانیاهو برای چندمین بار با هراس اعلام كرده كه نگران الگو گرفتن انقلاب های منطقه از انقلاب اسلامی سال 1979 ایران و محاصره شدن با دولت های اسلامی است.
درماندگی روبه گسترش رژیم صهیونیستی به یك روند ثابت در تاریخ دهه اخیر این رژیم تبدیل شده است. به عنوان مثال آریل شارون كه صهیونیست ها از وی به عنوان قصاب و بولدوزر یاد می كردند اساساً با این شعار روی كارآمد كه ضمن هجوم به غزه، ریشه مقاومت اسلامی و حماس را در غزه از جا بر خواهند كند اما خود این جلاد وحشی بود كه با هزیمت از مقاومت اسلامی در سال 2005 دستور عقب نشینی از نوار غزه را صادر كرد و نیروهای اسرائیل با خفت از این منطقه گریختند، همچنان كه سال 2000 از جنوب لبنان گریخته بودند.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :