تبلیغات
وقایع - سقوط آزاد سران فتنه

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

دوشنبه 5 اردیبهشت 1390

سقوط آزاد سران فتنه

نویسنده: وقایع   

یك مجله آمریكایی با ناامیدی از دست اندركاران فتنه ۸۸، نام آنان را از فهرست ۱۰۰ نامزد چهره های اثرگذار حذف كرد.
مجله تایم در حالی كه سال ۲۰۱۰ نام میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و شیرین عبادی را در شمار نامزدهای خود گنجانده بود، امسال اسامی آنان را از فهرست شخصیت های اثرگذار و پرنفوذ حذف كرد. این مجله سال گذشته تلاش كرده بود با گنجاندن نام سه تن از فتنه گران ایرانی در كنار چهره های سیاسی جهان، به شارژ روحی عوامل میدانی فتنه بپردازد و در این راه حتی موسوی، رقیب لیدی گاگا رقاصه مبتذل آمریكایی هم در دور نهایی شد اما از وی عقب افتاد.
اما امسال با توجه به مرگ و فراموشی فتنه سبز، مجله آمریكایی نیز ترجیح داد نام موسوی، رهنورد و عبادی را كلاً از فهرست اسامی خود حذف كند تا تردیدهای گسترده نسبت به سندیت فهرست این مجله در افكار عمومی- مانند پارسال- پدید نیاید.


همزمان با حذف نام دست اندركاران فتنه از فهرست مجله تایم، محافل ضد انقلاب نیز معتقدند بانیان فتنه سبز به باد فراموشی سپرده شده اند و از سوی دیگر جریان اپوزیسیون واجد هیچ گزینه درخور دیگری هم نیست.
شبكه مجازی بالاترین در این زمینه نوشت: پای حرف های رضاپهلوی می نشینی، میگن باباش دزد بوده، آدم كشته ، ساواك راه انداخته و و و... میای از كشتار پادگان اشرف بگی، میگن ول كن منافقین تروریست را، یا میگن؛ مگه ندیدی مسعود رجوی با صدام ماچ و بوسه كرده و... از خاتمی و اصلاح طلبا میگی، میگن بابا خاتمی بی بخاره و بقیه شون با رژیم هماهنگ هستند.بابا آقایان روشنفكر سیاسی! یكی تكلیف ما را روشن كنه، بالاخره تحت كدوم گروه و اپوزیسیونی باید با جمهوری اسلامی مبارزه كرد؟


بالاترین در مطلب دیگری با زیر سؤال بردن گروه نیمه تعطیلی موسوم به شورای هماهنگی راه سبز خارج كشور نوشت: اولش همه می گفتیم جنبش نیاز به سر نداره. حالا كه موسوی و كروبی توی حصرند، لینك هایی منتشر می شود كه كسانی كه در آن سوی مرزها به خوبی و خوشی زندگی می كنند و هر روز برای تفریح و سرگرمی در تلویزیون های خود ظاهر می شوند را به عنوان رهبر قالب جنبش سبز كنند، و برخی با به به و چه چه به آن دامن می زنند. كسانی می خواهند خود را رهبر جنبش جا بزنند كه به چالش كشیدنشان فحش های چاله میدانی است، و كیلومترها دورتر از مردم و كشورشان زندگی می كنند، و با راه حل های نانوایی وارشان می خواهند بگویند درد مردم را می فهمند. آیا از چند هزار كیلومتر آن طرف تر می شود با افكار عمومی ارتباط گرفت؟!
در همین حال نامه ۲۸ وبلاگ نویس و سایت ضدانقلاب در فضای مجازی و خطاب به شورای هماهنگی راه سبز منتشر شده كه این شورا را متهم به بی كفایتی می كند. در این نامه آمده است: امروز كه قریب به ۲ ماه از شكل گیری شورای هماهنگی می گذرد، امضاكنندگان این نامه نه در قالب یك تشكل سیاسی یكپارچه و در راستای اهداف سیاسی و منافع گروهی بلكه از روی احساس وظیفه و مسئولیت به نقد عملكرد و كارنامه «شورای هماهنگی راه سبز امید» می پردازند. اگر واقع بینانه به عملكرد این شورا نگاه شود، انفعال و بی تحركی مجموعه مذكور چنان بوده كه كارنامه كاركردش اصولاً خالی تر از آن است كه قابل نقد باشد. اما با درك حساسیت ها و شرایط موجود، می توان از این نقدها موقتاً عبور كرد و تنها از منظر عملكرد شورا در مدیریت اعتراضات و حوادث پیش روی جنبش سبز به بررسی و نقد شورا و تحرك اعضایش پرداخت. اما متأسفانه در این سوی داستان نیز چیز چندان قابل عرضی وجود ندارد و بیم آن می رود كه چنانچه این سكوت و انفعال ادامه پیدا كند، نه تنها نقش این شورا در سایه تردید قرار گیرد، بلكه خلأ رهبری جنبش باعث از هم پاشیدگی و سرخوردگی و یأس و فروپاشی جنبش شود.


در حالی كه بالاترین در مطلبی خطاب به برخی اعضای لو رفته شورا نظیر امیر ارجمند و واحدی می نوشت «آقایان، سكوتتان حال به هم زن است»، یكی از حامیان شورا در پاسخ نوشت: بالاترین زمانی رونق داشت و برای داغ شدن یك لینك در این سایت باید ۸۰-۷۰ تا رأی مثبت می گرفتی اما با سیاست های مدیریت سایت، تمام فعالین رفتند سمت سایت های دیگر و الان برای داغ شدن یك لینك ۳۰ تا بیشتر رأی مثبت نمی خواد.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :