تبلیغات
وقایع - شیرین عبادی: عراق نباید مجاهدین را اخراج كند

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

شیرین عبادی گفت: «اتفاقی كه در "پادگان اشرف" افتاده را یك نقض آشكار حقوق بشر می دانم. حمله به صورتی كه اتفاق افتاده، صحیح نبوده است.»

شیرین عبادی در تازه ترین اظهارات خود به دفاع صریح از منافقین پرداخت و برخورد دولت عراق با آنها را "نقض حقوق بشر" خواند.

به نقل از کیهان، شیرین عبادی كه به جرم فرار از پرداخت مالیات و كمك مالی به آشوبگران در ایران تحت تعقیب است در گفت وگویی با رادیو زمانه می گوید: «اتفاقی كه در "پادگان اشرف" افتاده را یك نقض آشكار حقوق بشر می دانم. صرف نظر از عملكرد سیاسی سازمان مجاهدین خلق كه قضاوت در این باره بر عهده من نیست!! باید بگویم كه حمله به صورتی كه اتفاق افتاده، صحیح نبوده است. قبول دارم كه عراق مانند هر كشور دیگری در خاك خودش حاكمیت دارد، ولی نباید از موضوع حاكمیت برای كشتار مردم استفاده شود!!»

وی همچنین تأكید كرده است كه تلاش خواهد كرد گزارشی در مورد نقض حقوق تروریست های ساكن اشرف تهیه كند و سپس تأكید كرده تمامی كشورها باید درخواست تك تك ساكنان پادگان اشرف را كه تقاضای دریافت پناهندگی سیاسی از آنها را دارند، اجابت كنند.

علاوه بر این، شیرین عبادی كه دفاع از همجنس بازان و بهایی ها را هم جزء افتخارات خود می داند، اخیراً با حضور در مؤسسه كارنگی گفته است كه اگرچه تحریم ها به مردم ایران آسیب زده ولی آمریكا باید اجرای آنها را ادامه دهد.

بنا به گزارش روزنامه هافینگتون پست، عبادی گفته است: «تحریم ها به مردم ایران لطمه زده و این برای فشار آوردن به دولت احمدی نژاد مناسب است

بر اساس این گزارش، وی كه پیشتر سعی می کرد با استفاده از حربه عدم فشار بر مردم ایران به نوعی با استفاده از الفاظ، خود را وطن پرست نشان دهد، این بار چراغ سبز را برای اجرای بیشتر تحریم ها نشان داده و گفت: «باید تحریم ها بر مردم ایران بیشتر شود. در حال حاضر برخی از این تحریم ها كمی مهربانانه با قضایا برخورد می كند. مثلاً آمریكا را در نظر بگیرید آمریكا فعالیت با شركت هایی كه با ایران در تماس هستند را در داخل خاك خود كم کرده است. این كافی نیست. این را نمی توان تحریم نامید.»

هافینگتون پست در ادامه به تغییر مواضع عبادی اشاره کرده و نوشته است: «عبادی قبلاً انرژی هسته ای را برای مردم ایران و نه دولت افتخار می دانست، اما حال می گوید كه ایرانیان انرژی هسته ای می خواهند چه كار؟»


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :