تبلیغات
وقایع - اعتراف یک اسقف به آزار جنسی

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

دوشنبه 5 اردیبهشت 1390

اعتراف یک اسقف به آزار جنسی

نویسنده: وقایع   

رئیس کلیسای کاتولیک بلژیک روز یکشنبه اعترافات تلویزیونی یک اسقف سابق مبنی بر سوءاستفاده جنسی از دو برادرزاده خود را تکان دهنده خواند.

به نقل از واحد مرکزی خبر، آندره جوزف لئونارد رئیس کلیسای کاتولیک بلژیک گفت این مساله تکان دهنده است. راجر وانگلوه اسقف ۷۴ ساله، سال گذشته پس از اعتراف به داشتن رابطه جنسی با برادرزاده خود از مقام اسقفی کناره‌گیری کرد، اما مورد پیگرد قرار نگرفت.

وانگلوه هفته گذشته مجددا در یک مصاحبه تلویزیونی اعتراف کرد که یک برادرزاده دیگر خود را مورد آزار جنسی قرار داده اما تاکید کرد که خود را یک همجنس‌گرا یا یک تهدید علیه کودکان نمی‌داند.

واتیکان سال گذشته پس از افشای اولین رسوایی این کشیش سابق به وی دستور داد که در فرانسه تحت درمان روحی و روانی قرار بگیرد و از انظار عمومی دور بماند.

پس از این مصاحبه که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی در بلژیک شد و محکومیت شدید شورای اسقف‌ها را در پی داشت، درخواست‌هایی مبنی بر تحت پیگرد قرار گرفتن وانگلوه مطرح شده است.

این مساله باعث گرفتار شدن کلیسای کاتولیک بلژیک در یک رسوایی جدید شده است بطوریکه چندین اسقف از واتیکان خواسته‌اند فورا برای مجازات وانگلوه اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کلیسای کاتولیک در سپتامبر ۲۰۱۰ با رسوایی حدود ۵۰۰ مورد ازار جنسی کودکان توسط کشیش‌ها از دهه ۵۰ مواجه شد که در این بین ۱۳ تن از قربانیان خودکشی کرده‌اند.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :