تبلیغات
وقایع - چرا به جمهوری اسلامی نزدیك می‌شوید؟!

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

سه شنبه 6 اردیبهشت 1390

چرا به جمهوری اسلامی نزدیك می‌شوید؟!

نویسنده: وقایع   

انقلاب مصر و دولت انتقالی آن به خاطر رویكرد مثبت و گسترده به جمهوری اسلامی ایران تحت فشار شدید رژیم های وابسته و مرتجع منطقه قرار گرفته است.


مجله آمریكایی تایم، در گزارشی به بررسی این پرسش پرداخت كه «آیا مصر جدید مناسبات نزدیكی با جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت» و نوشت: به دنبال رویدادهای اخیر خاورمیانه دولت انتقالی و وزیرخارجه آن از بازنگری در روابط تیره گذشته با ایران خبر می دهند.
تایم اضافه كرد: برخی كشورهای عرب نظیر عربستان، مصر را به علت تمایل به گسترش روابط دوستانه با ایران تحت فشار بی سابقه گذاشته اند.


یادآور می شود رژیم فاسد و خودكامه حسنی مبارك به نیابت از آمریكا و رژیم صهیونیستی نقش دیوار حائل میان جمهوری اسلامی ایران و ملت مسلمان مصر را ایفا می كرد اما با فروپاشی رژیم مبارك، اشتیاق به گسترش روابط دوجانبه فزونی گرفته و دولت انتقالی تحت فشار افكار عمومی برای بهبود و توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی است.
در همین حال برخی رسانه های منطقه از نگرانی و گلایه و شكایت شورای همكاری خلیج فارس درباره رویكرد مثبت مصر به ایران خبر داده اند. روزنامه كویتی القبس به نقل از منبع مطلع گزارش داد: شورای همكاری خلیج فارس با ارسال نامه محرمانه ای به قاهره، از ابراز اشتیاق وزیر خارجه مصر برای بهبود روابط با ایران و افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری انتقاد و ابراز ناخرسندی كرده است. در این نامه ادعا شده ابراز علاقه مصر برای برقراری رابطه با ایران در حالی كه ایران تهدیدات خود علیه كشورهای حاشیه خلیج فارس را افزایش داده تعجب آور و نگران كننده است و «ما از مصر رفتار حمایت گرانه انتظار داریم. ما امیدواریم كه دولت مصر از امنیت كشورهای عربی حمایت كند».


القبس از قول مقام نزدیك به شورای همكاری نوشت: دلیل موضع های متناقض مقامات مصر، درگیری و اختلاف نظر در شورای عالی دفاعی مصر است كه آیا با ایران رابطه برقرار بشود یا اینكه از كشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت شود.
القبس خاطر نشان كرد: سعود الفیصل، اخیراً به مصر سفر كرد و دیداری با وزیر خارجه مصر داشت كه موضوع اصلی آن رابطه مصر با ایران بوده است.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :