تبلیغات
وقایع - ضدانقلابی‌های فراری به دردسر افتادند

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

سه شنبه 6 اردیبهشت 1390

ضدانقلابی‌های فراری به دردسر افتادند

نویسنده: وقایع   

عناصر فرصت طلبی كه با ژست معارضه با جمهوری اسلامی به غرب می گریختند و درخواست پناهندگی سیاسی می كردند، با مشكلات جدی مواجه شده اند.  عناصر فرصت طلبی كه با ژست معارضه با جمهوری اسلامی به غرب می گریختند و درخواست پناهندگی سیاسی می كردند، با مشكلات جدی مواجه شده اند.

گزارش رسانه های گوناگون غربی حاكی از آن است كه به دنبال فروكش كردن اغتشاش های خیابانی و ناامیدی سرویس های جاسوسی غربی از این تحركات، اعطای پناهندگی به عناصر فراری هم با محدودیت ها و سخت گیری های فراوانی مواجه شده است به نحوی كه برخی از این افراد مجبور به تجمع توأم با اعتراض در شماری از پایتخت های اروپایی به ویژه لندن شده اند.
به گزارش گاردین 4 تن از این افراد در اعتراض به رد درخواست پناهندگی شان از دولت انگلیس، مدعی اعتصاب غذا و تحصن شده اند.


یكی از این افراد درباره علت اعتراض خود می گوید: «هیچ كس در انگلیس به حرف ما گوش نمی دهد و كسی علاقه ای به آنچه ما می گوییم از خود نشان نمی دهد، بنابراین ما چاره دیگری نداریم.» این گونه اقدامات نشانگر افزایش حس ناامیدی و یأس در میان افراد فراری است.
نشریه فرانسوی لاووا دونور نیز از اوضاع فلاكت بار یك تیم از عناصر فراری خبر داده كه قرار بوده به لندن بروند اما سركیسه شده و در جنگلی در فرانسه غال گذاشته شده اند. آنها می گویند 35 هزار یورو پرداخته اند تا به لندن برسند و تابعیت بگیرند اما فردی كه آنها را به مقصد می برده، در نزدیكی پاریس پیاده شان كرده و گفته اینجا لندن است! 50 نفر از این قبیل در داخل جنگلی در شهر «تنگم» به سر می برند.
افزایش تعداد كلاهبردارانی كه با ادعای حضور در آشوبهای خیابانی ایران در سال 88 به دنبال دریافت پناهندگی از كشورهای اروپایی و آمریكا بودند، سبب شده تا غربی ها هم دیگر نسبت به این ادعاها واكنشی نشان ندهند؛ تا جایی كه دولت انگلستان اعلام كرده كه به زودی اكثر این افراد را اخراج خواهد كرد.


چندی پیش هم یك بلاگر ساكن آمریكا مطلب جالبی را درباره علت حضور خود در تجمعات جریان سبز علیه جمهوری اسلامی ایران در این كشور بیان كرد كه نشان می داد گرفتن پذیرش اقامت در كشورهای غربی، اصلی ترین علت مطرح كردن ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران است.
نویسنده وبلاگ «نسوان معلقه» در این زمینه نوشته بود: گرین موومنت (جنبش سبز) خیلی چیز خوبی است؛ خاصه اگر دستاویز گرین كارت (كارت اقامت دائم در آمریكا) گرفتن هم بشود. برای همین هم سال گذشته هر وقت تجمعی بود، ما هم می رفتیم، یك دستبند سبز هم به مچ دستمون بسته بودیم. بعد یكی از بچه هایی كه كهنه كار سیاسی است، هی ازمون توی زوایای مختلف عكس گرفت. بعد هم به ما یك وكیل خوب معرفی كرد. وقتی تلفنی با وكیل حرف زدیم گفت كه «فقط موارد واقعی را قبول می كند» و ما توی دلمون به این كهنه كار سیاسی فحش دادیم كه مگه ما را از قبل معرفی نكرده بودی كه چقدر واقعی هستیم. بعد این دوست ما گفت بچه جان، خام هستی دیگه، حالا كو تا پخته شی؟ كهنه كار شی؟ و گفت این وكیل باید اینجوری بگه وگرنه دفتر وكالتش را پلمب می كنن؛ خودش می دونه، كار بلده. خلاصه ما با این وكیل خوب یك سناریوی خوبتر نوشتیم و تمرین كردیم و آخر سر هم با یك سری عكس واقعی از یك صحنه جعلی و این وكیل كاربلد رفتیم اداره مهاجرت و در همان اولین جلسه پناهندگی گرفتیم. خدائیش وكیلش خیلی خوب بود، اینقدر كه هیچ كس از ما نپرسید شما كه با پای خودتون و با ویزا اومدید توی این كشور، چی شد یك دفعه در معرض خطر قرار گرفتید و باید بهتون پناهندگی بدیم؟ شماها كه هنوز با دولت مكرم جمهوری اسلامی ایران مراودات مالی دارید، پناهندگی می خواهید چی كار؟ شماها كه با پاسپورت آمریكایی تا تركیه می روید، بعد با پاسپورت ایرانی می روید به مامان و بابا سر می زنید، پناهندگی دیگه چه صیغه ایه؟


چندی قبل یكی از كاربران فیس بوك نوشته بود ما كه وابستگی خودمان را به آمریكا و اسرائیل نفی می كنیم در مقابل این سؤال چه پاسخی داریم كه تنها راه اعتماد اداره مهاجرت آمریكا به ما، اثبات همراهی ما با جنبش سبز است؟! من كه از اینهمه تحقیر خجالت می كشم. خدا كند فك وفامیلمان در ایران متوجه نشوند كه ما در اینجا به چه خواری و ذلتی افتاده ایم.
كیهان


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :