تبلیغات
وقایع - مورخ اسرائیلی: مطمئناً ایران برنده است

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

پنجشنبه 8 اردیبهشت 1390

مورخ اسرائیلی: مطمئناً ایران برنده است

نویسنده: وقایع   

نگرانی اسرائیل از انقلاب های خاورمیانه غیرقابل انكار است. مسلماً این وقایع به نفع ایران تمام خواهد شد.

بار زوهار مورخ صهیونیست كه اكنون در دانشگاه آتلانتای كانادا تدریس می كند و از همكاران سابق موشه دایان به شمار می رود، در تبیین عبارات فوق گفته است: نگرانی اسرائیل از حوادث اخیر منطقه قابل كتمان و انكار نیست. ما مطمئن بودیم كه عواقب این رویدادها هرگز مورد انتظار ما و غرب نخواهد بود. 3 ماه پس از جشن پیروزی در میدان التحریر قاهره، كافی است حوادث امروز مصر را مرور كنید تا معلوم شود انقلاب در حال بلعیدن فرزندان خویش است[!!]. وزیر انرژی مصر اكنون به خاطر فروش گاز به تل آویو در بازداشت به سر می برد. همچنین فراخوان علیه ما و آمریكا مدام در حال افزایش است و اسلامگرایان هستند كه به این فریادهای اعتراض خط می دهند.


وی در گفت وگو با نشریه فرانسوی ژورنال دو دیمانش به خطر سقوط حسنی مبارك اشاره كرد و اظهار داشت: او از دوستان مطمئن و عملگرای ما بود كه می شود رویش حساب كرد. اسرائیل پس از 3 دهه باید برای نخستین بار در برابر همسایه جدید هوشیار باشد. مرزهای جنوبی دیگر همانند گذشته آرام نخواهد بود و می تواند مشكل ساز شود. ما خود را در شرایط مواجهه با خطرهایی می بینیم كه در سال های اخیر به لطف توافقنامه صلح با مصر كمی به فراموشی سپرده شده بود. اكنون دری به روی ما گشوده شده است كه بستن آن بسیار دشوار است.
زوهار درباره انتخابات پارلمانی و ریاست -جمهوری مصر كه احتمالا به ترتیب سپتامبر و نوامبر (شهریور و آبان ماه) برگزار می شود، گفت: اگر ابتدا انتخابات مجلس برگزار شود، واضح است كه اخوان المسلمین برنده می شود و این برای اسرائیل بسیار بد است. اما اگر مصری ها ابتدا رئیس جمهوری خود را انتخاب كنند، فرد منتخب ممكن است بتواند در این جنبش اسلامگرا رخنه كند.


وی در مورد دلیل ابراز علاقه غرب نسبت به انقلاب اعراب، گفت: غربی ها احمق نیستند، اما چیزی از دنیای عرب نمی دانند. آنها خوش خیالند. این امر نمی تواند پاسخگوی واقعیت موجود در خاورمیانه باشد. برخی افراد حاضر در میدان التحریر، غرب را به اشتباه انداختند، چرا كه اكنون قدرت در دست اسلامگرایان است. من هنوز از ضعف و ایده آل گرایی باراك اوباما در مسئله مصر گیج هستم. آمریكا نمی داند كه چه كاری باید انجام دهد.
این مورخ صهیونیست در پاسخ خبرنگار هفته نامه فرانسوی كه پرسیده بود «آیا ایران برنده بزرگ تحولات خاورمیانه نیست» گفت: مطمئنا هست. مقامات ایرانی از وقایع اخیر منطقه بسیار خشنود هستند چرا كه رویاها و اهداف آنان را در منطقه تقویت می كند.


همزمان با این اظهارات، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت ضمن تحلیلی، از نگرانی تازه رژیم صهیونیستی خبر داده مبنی بر اینكه «اگر یك میلیون فلسطینی ساكن غزه تصمیم بگیرند به سمت سرزمین اصلی خود یعنی فلسطین قدیم حركت كنند، چه اتفاقی خواهد افتاد در حالی كه دولت اسرائیل هنوز هم نگران سرنوشت دیكتاتوری های مورد علاقه خود است شاید بد نباشد لحظه ای به این فكر كرد كه قدرت گیری مردم در فلسطین چه خواهد كرد.»
از سوی دیگر نظرسنجی موسسه آمریكا پیو در مصر حاكی از آن است كه دست كم 60 درصد مردم مصر خواستار لغو معاهده سازش كمپ دیوید با رژیم صهیونیستی (خیانت به آرمان فلسطین) هستند. این نظرسنجی حاكی است 80 درصد مصری ها نظر منفی نسبت به آمریكا دارند و فقط 15 درصد معتقدند كه باید در آینده روابط نزدیك با آمریكا داشت.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :