تبلیغات
وقایع - ناامیدی سبزها حتی از فیس بوک!

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

پنجشنبه 8 اردیبهشت 1390

ناامیدی سبزها حتی از فیس بوک!

نویسنده: وقایع   

«اگر ما واقعا دنبال آزادی كروبی و موسوی هستیم، چرا صفحه حمایت از آنها این قدر كم عضو دارد»؟


این پرسش را یكی از كاربران شبكه ضدانقلابی بالاترین پیش كشیده است. وی می نویسد: اگر ما واقعا جدی هستیم چرا صفحه موسوی را آزاد كنید در فیس بوك فقط 2600 عضو دارد؟ واقعا فشار رسانه ای ما چقدر است؟

نكته قابل توجه در نوشته اخیر بالاترین این است كه اپوزیسیون ورشكسته فعال در شبكه هایی مانند بالاترین، تلاش می كرد اضمحلال خویش در فضای واقعی جامعه ایران را با بزرگ نمایی های بعضا چند ده هزار برابری! در فضای مجازی جبران كند و به عنوان مثال با روی «رگبار» گذاشتن كلیك در برخی نظرسنجی های مجازی، القای كثرت و فزونی كند. اما خبر اخیر نشان می دهد كه گروهك های خارج نشین بعد از چند سال دروغگویی بدون كنتور در فضای اینترنت، خود نیز از این وضعیت خسته شده و فهمیده اند كه مجاز و خیال و توهم را نمی توان جای واقعیت نشاند.

همزمان با انتقاد كاربر یاد شده از تعداد كم شمار اعضای صفحه حمایت از موسوی در فیس بوك، كاربر دیگری اساساً صلاحیت كروبی و موسوی را از بیخ منكر شده و نوشت: «آیا این دو واقعا سران جنبش سبز هستند؟ موسوی و كروبی عملا دست بقیه را برای هدایت جنبش بستند. به نظر من این كار، یك فریب بزرگ از طرف حكومت بود».

وی با به خرج دادن نبوغ می نویسد: علت اینكه موسوی و كروبی به عرصه آمدند و با حرف های فریبنده ما را به خیابان خواندند، چیزی جز شناسایی افراد مخالف نظام كه در دستگاه های دولتی و بدنه حكومت بودند، نبود و همگان شاهد هستیم كه این افراد دستگیر شدند و سنگر مخالف نظام خالی از مبارز ماند و علت سكون و سكوت جنبش به غیر از این نیست. حكومت خوشحال از این كه با یك حركت شطرنج وار هر چند كه خود نیز متحمل هزینه هایی شد اما در عوض بیشتر معارضان را شناسایی و مهار كرد.

نویسنده وبلاگ «ایرانین ویس» نیز كه با همین شبكه همكاری می كند، اصل فعالیت بالاترین را به پرسش گرفته و نوشته است: بالاترین به جایی نمی رسد. ما نیاز به یك تلویزیون ماهواره ای داریم. حتی تلویزیون های صدای آمریكا و بی بی سی هم نتوانستند به ما كمك كنند.

معضل معرفی كردن فقدان رسانه از سوی عناصر ضدانقلاب در حالی است كه اولا هزاران سایت و شبكه تلویزیونی از فتنه سبز حمایت كرده اند و ثانیا تلویزیون رسا نیز مشخصا به عنوان سخنگوی فتنه سبز راه اندازی شده است. بنابراین واقعیت این است كه مشكل گروهك های ضدانقلاب نه كمبود رسانه بلكه «فقر پیام» و «فقدان مخاطب» است.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :