تبلیغات
وقایع - نگاهی کوتاه به یک شبکه سلطنت طلب

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

شنبه 10 اردیبهشت 1390

نگاهی کوتاه به یک شبکه سلطنت طلب

نویسنده: وقایع   

شبکه اندیشه تحت مدیریت فرامرز فروزنده،از شهر لس آنجلس آمریکا برروی ماهواره هاتبرد پخش می شود.

گردانندگان این شبکه ادعا دارند ازهیچ گرایش خاصی هواداری نمی کنند ولی با توجه به برنامه های پخش شده در این شبکه به نظر می رسد به سلطنت طلب ها نزدیک ترند گرچه گاهی نظام پادشاهی رازیر سوال می برند.


این شبکه درمیان شبکه های ماهواره ای اپوزیسیون جزشبکه های کامل به شمار می رود،بدین معنا که برنامه های این شبکه در سه حیطه سیاسی،عقیدتی و فرهنگی تهیه می شود.

برنامه های سیاسی این شبکه گرچه گاهی نگاهی به اتفاقات جهان به خصوص آمریکا دارد ولی همانند دیگر شبکه های لس آنجلسی تمرکز اصلی اش بر روی اتفاقات داخل ایران است تا جایی که بسیاری ازاتفاقات جهان را به گونه ای تفسیر می کند که به ایران مرتبط شود و از آن برای تخریب جمهوری اسلامی استفاده می کند.مثلا این شبکه انقلاب مردم تونس را الهام گرفته از جنبش سبز ایران(فتنه سبز)دانسته و تلاش می کند میان اتفاقات به وقوع پیوسته درتونس و آینده ایران نوعی ارتباط برقرار کند.

در برنامه های عقیدتی این شبکه نیز،ضمن تبلیغ ادیانی غیر ازاسلام،تلاش می شود با ادعای احترام به مذاهب،اسلام و به خصوص تشیع راتخریب کرده و چهره ای خشن و غیر انسانی ازآن ارائه داده شود.این شبکه حتی پا را فراتر گذاشته و با دعوت از ملحدان و بی خدایان،با برپایی مناظره هایی به بحث پیرامون بود و نبود خدا می پردازد و با چینش هدف دار میهمانان غالبا در انتها برنامه تلاش می شود که به بیننده القا شود که خدایی وجود ندارد و جهان بدون آفریننده است.
این شبکه در برنامه های خود ضمن حمله به احکام اسلام تلاش می کند،این دین الهی را و حتی دیگر ادیان را ضد زن معرفی کند و از زنان می خواهد با کنار گذاشتن حجاب و زیر پا قرار دادن احکام الهی،موجبات آزادی کشور را فراهم کنند!

شبکه اندیشه در راستای تبلیغ و رواج ادیان نوظهور و منحرف 4 ساعت از برنامه های هفتگی خود را به تبلیغ دین بهائیت اختصاص داده و در دیگر برنامه هایش به مناسبت از تبعیض و فشار بر بهائیان داخل کشورانتقاد کرده و به دفاع از آنها می پردازد!

همانطور که از توضیحات بالا برمی آید این شبکه تلاش دارد تا با دفاع ازادیان منحرف و در عین حال تخریب ادیان الهی ضمن منحرف کردن جوانان و ترغیب آنها به رها کردن دینشان،مذاهب ساختگی غرب را در میان ایرانیان ترویج دهد.

در بخش فرهنگی نیز،این شبکه تاکید خاصی بر موسیقی دارد و بیش از 6 ساعت از برنامه های هفتگی اش را به بررسی و تبلیغ موسیقی منحط غربی و کوچه بازاری ایرانی اختصاص داده است.این شبکه حتی برنامه ای ترکی زبان را به بررسی موسیقی ترکی و رقص ترکی اختصاص داده است.

این شبکه همچنین در راستای نهادینه کردن فرهنگ منحط غرب در کشور،6 ساعت از برنامه های هفتگی خود به بررسی سینمای جهان به خصوص سینمای هالیوود و تبلیغ فیلمهای آن و بررسی زندگی بازیگران غربی و تاکید بر مسائل غیر اخلاقی زندگی آنها اختصاص داده است.

شبکه اندیشه برنامه ای 2ساعته دربررسی سینمای ایران اختصاص داده است که دراین برنامه غالبا تلاش می شود تفسیری ضد نظام و مذهب از فیلم های ساخته شده در داخل کشور ارائه داده شود.

البته این شبکه برنامه ای 1 ساعته را پخش می کند که در آن به بررسی اقتصاد آمریکا و بورس این کشور می پردازد که البته مدت هاست از بیماری اقتصاد آمریکا سخن می گوید و اعلام می کند این کشور به زودی با بحرانی به مراتب بدتر از کشورهای اروپایی مواجه خواهد شد.

معرفی برخی برنامه های مهم شبکه اندیشه:

همصدایی؛
مجری: فرامرز فروزنده
این برنامه توسط مدیر این شبکه اجرا می شود که در آن غالبا به مسائل سیاسی پرداخته می شود گرچه گاهی به مسائل اجتماعی نیز اشاره ای دارد و البته گاهی هم حالت تبلیغاتی برای فرد یا شرکتی خاص به خود می گیرد.
پویش؛
مجری:رضا گوهر زاد
این برنامه به مسائل اتفاق افتاده در جهان به خصوص ایران و آمریکا اختصاص دارد.
جهان امروز؛
مجری:حسن خیاط باشی
این برنامه تلاش دارد در قالب طنز ضمن زیر سوال بردن سیاست های جمهوری اسلامی،چهره ای سیاه و استبدادی از حکومت اسلامی ایران ارائه دهد.
اندیشه هابا سهراب اخوان؛
مجری:سهراب اخوان
این برنامه با دعوت از برخی افراد تلاش دارد هم جمهوری اسلامی را تخریب کند و هم اسلام به خصوص مذهب تشیع را دینی ضد انسان و عقب مانده جلوه دهد.
اخبار؛
مجریان:لیلا محمدی/لیلا ستاکی(مجری پیشین صدای آمریکا)
خبر های ایران و جهان ارائه می شود
پویشگران؛
مجریان:اسماعیل نوری اعلاء/شکوه میرزادگی
این برنامه اختصاص به تبلیغ سکولاریسم دارد.البته این برنامه از طریق تاکید برفرهنگ ایرانی وبه بهانه حفظاین فرهنگ تلاش دارد چهره جمهوری اسلامی را مخدوش کند.
با هما احسان؛
مجری:هما احسان(اولین خبرنگار زن ایران)
این برنامه توسط فردی سلطنت طلب اجرا می شود که در آن با پرداختن به مسائل سیاسی ایران،تلاش می شود جمهوری اسلامی را نظامی استبدادی ودشمن ایرانیان معرفی شود.البته این برنامه هم گاهی حالت تبلیغاتی به خود می گیرد.
نهاد مردمی؛
مجری:ایمان فروتن
این برنامه در راستای تبلیغ گروهی اینترنتی پخش می شود.این گروه که نام نهاد مردمی را بر خود گذاشته قصد دارد از طریق فضای مجازی با ایجاد ارتباط با ضدانقلابیون داخلی و خارجی،تشکیلاتی منسجم علیه جمهوری اسلامی را پایه گذاری کند.
یک کلمه/محمد امینی
این برنامه با استفاده از تاریخ و تحریف آن تلاش می کند باتخریب چهره دین و روحانیت، جمهوری اسلامی را هم تخریب کند.
اقتصاد و اندیشه های نو؛
مجری:بروس سلطانی
این برنامه به اقتصاد آمریکا وبورس این کشور می پردازد که در بالا توضیحاتی درمورد آن ذکر شد.
دنیای موسیقی:
مجری:کیانا
این برنامه به تبلیغ موسیقی غرب به خصوص موسیقی های مبتذل می پردازد.
ضیافت:
مجری:خسروی
این برنامه به بررسی موسیقی ایران به خصوص موسیقی لس آنجلسی وکوچه بازاری اختصاص دارد.
کرپی؛
مجری:ظروفچی
برنامه ای ترکی زبان در مورد موسیقی ترکی
سینما اکنون؛
مجری:فرح اسدی
بررسی فیلم های هالیوود و بررسی زندگی بازیگران غربی
از شرق به غرب؛
مجری:فرح اسدی/پژمان
بررسی مناسبتها ومراسمهای به اصطلاح فرهنگی غرب و مصاحبه با برخی هنرمندان ایرانی مقیم آمریکا و آمریکایی
کلوزاپ؛
مجری:علیرضا حکمت شعار
بررسی سینمای ایران که در بالای توضیح آن ذکر شد.
آئین بهایی/نوین تی وی؛
این دو برنامه به تبلیغ آیین بهائیت می پردازد.

تذکر:برنامه ای با نام نسیم شمال با اجرای فرامرز فروزنده که به مسائل دینی به خصوص بود و نبود خدا می پرداخت برای مدتی است قطع شده است که البته اعلام کرده اند به زودی پخش آن از سر گرفته می شود.

منبع مالی این شبکه بنابر ادعای گردانندگان آن،تبلیغات هایی است که بخش عمده ای از برنامه های این شبکه را به خود اختصاص داده است.این شبکه علاوه بر این که هر نیم ساعت تبلغات پخش می کند،روزانه نزدیک به 6تا 8 ساعت از برنامه های خود را به تبلیغ افراد وشرکت ها و موسسات گوناگون اختصاص داده است.

البته توجیه این شبکه برای این حجم بالای تبلیغات این است که نمی خواهند مانند برخی شبکه های ماهواره ای دست گدایی جلوی مردم دراز کنند.

میهمانان این شبکه غالبا دارای افکاری ضد دین و سکولار هستند که می توان ازافرادی همچون: پرویز دستمالچی،هما سرشار،کوروش عرفانی،اکبر مهدی،مرتضی محیط،علی نیری،بیژن افتخاری نام برد.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :