تبلیغات
وقایع - رفتار غیرانسانی فرانسه با مهاجران

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

شنبه 10 اردیبهشت 1390

رفتار غیرانسانی فرانسه با مهاجران

نویسنده: وقایع   

دولت فرانسه با نقض قوانین اتحادیه اروپا، مهاجرانی را که از کشورهای آفریقایی به این کشور پناه آورده‌اند، بازداشت و اخراج می‌کند.

به گزارش خبرنگار پرس تی‌وی در پاریس، پلیس شب‌ها صدها نفر از مهاجرانی را که ویزای موقت دارند، بازداشت کرده و از کشور اخراج می‌کند.

این اقدامات دولت فرانسه موجب خشم و اعتراض فعالان حقوق بشر و شماری از سیاست‎مداران فرانسوی شده است.

معترضان به این گونه برخوردهای دولت فرانسه با مهاجران، این اقدامات دولت را غیرقانونی می‎دانند.

بر پایه این گزارش، خیزش‌های مردمی در جهان عرب، موجب کاهش کنترل بر مرزهای شمال آفریقا شده است و حدود 25هزار مرد جوان عرب با آرزوی یک زندگی بهتر به اروپا مهاجرت کرده‌اند.

ایتالیا به بعضی از این مهاجران ویزاهای موقت داده است اما مقامات فرانسوی از چنین اقدامی سر باز زده‌اند.

این اقدامات نژادپرستانه فرانسه و همچنین تصویب قوانین ضداسلامی و اخراج کولی‌های روما، موجب خشم بسیاری از فرانسوی‌ها شده است.
 

در همین حال، شهردار پاریس در انتقاد از اقدامات دولت این کشور گفته است: "دولت باید راه‌حل‌هایی که بیشتر به قوانین بین‌المللی و منزلت انسانی اهمیت می‌هد، پیدا کند."

یکی از مهاجران آفریقایی به پرس تی‌وی گفت: "من با هدف داشتن یک زندگی بهتر به فرانسه آمدم اما حالا مجبور هستم در پارک بخوابم و هر چیزی که پیدا می‌کنم بخورم. هیچ‌کدام از آن چیزهایی که در ذهنم بود، اتفاق نیفتاد."

ماوریزی بوساتل، از سازمان بین‌المللی مهاجرت به خبرنگار پرس تی‌وی گفت: "مهاجران در شرایط دشواری زندگی می‌کنند و آرزوهایشان به باد می‌رود. آن‎ها به این نتیجه می‌رسند که فرانسه آرمان‌شهر نیست."


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :