تبلیغات
وقایع - می خواهید مانند نوار غزه دروازه كرانه باختری را به سوی ایران باز كنید؟!

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

مقامات رژیم صهیونیستی توافق تازه حماس و فتح را، فرصتی برای نفوذ بیشتر ایران در فلسطین می دانند.

هفته گذشته فتح و حماس برای تشكیل یك دولت موقت ائتلافی و برگزاری انتخابات عمومی جهت انتخاب رئیس جدید حكومت خودگردان فلسطینی و پارلمان تازه توافق كردند.

در آخرین انتخابات سراسری فلسطین كه در سال 2006 برگزار شد، جنبش حماس حائز اكثریت آرا شد. با توافق طرفین قرار است انتخابات جدید حداكثر ظرف یك سال برگزار شود.

در واكنش به این اتفاق، بنیامین نتانیاهو اعلام كرد: «توافق اخیر نشان دهنده ضعف حكومت خودگردان فلسطینی است.»

نتانیاهو كه به شدت نگران سرنگونی مبارك در مصر است، اخیرا هشدار داده بود: «پس از آن كه حماس به دنبال انتخابات 5 سال پیش به نوار غزه مسلط شد و دروازه های آن را به روی حكومت ایران گشود، ما دیگر مایل نیستیم كه همین روند در كرانه باختری هم تكرار شود

اویگدور لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل هم در یك مصاحبه رادیویی گفت: «احتمال زیاد وجود دارد كه در انتخابات آینده، حماس همان گونه كه بر نوار غزه مسلط شد، كرانه باختری را نیز در تسلط خود بگیرد و آنگاه گروهی در مسند قدرت فلسطینی خواهد نشست كه دارای افراطی ترین اندیشه های دینی و سیاسی است و می خواهد یك خلافت اسلامی در آن سرزمین ها به وجود آورد.»

از سوی دیگر "شیمون پرز"، رئیس رژیم صهیونیستی درباره توافق اخیر دو طرف فلسطینی در قاهره اظهار داشت: «من قویا به محمود عباس توصیه می كنم از دوستی با حماس بپرهیزد. او از كدام اتحاد فلسطینیان سخن می گوید، در حالی كه بعد از این هم حماس بر غزه حكومت خواهد كرد؟ از سوی دیگر وقتی شعار انتخابات نابودی اسرائیل باشد، نتایج آن چه اهمیتی می تواند داشته باشد.»

یك رسانه آلمانی در توصیف نگرانی های جدید رژیم صهیونیستی نوشت: «اسرائیل به نوبه خود از این امر نگران است كه ایجاد فضا برای برگزاری یك انتخابات سراسری در فلسطین، شرایط را به گونه ای تغییر دهد كه حماس كنترل كرانه باختری را نیز كه اكنون در اختیار محمود عباس است، در دست بگیرد.»

توافق اخیر میان حماس و فتح در حالی است كه نبیل العربی وزیر خارجه موقت مصر اعلام كرد: «قاهره ظرف 10 روز آینده گذرگاه مرزی رفح با نوار غزه را به صورت دائمی بازگشایی می كند تا از فشار ناشی از محاصره اقتصادی اسرائیل بر ساكنان این بخش از سرزمین فلسطین كاسته شود

پیش از این رژیم مبارك تلاش كرده تا با احداث دیوارهای مرتفع بتونی محاصره رژیم صهیونیستی علیه مردم مسلمان غزه را كامل كند. غزه با یك و نیم میلیون جمعیت از 4 سال پیش تحت محاصره كامل قرار داشته است. رژیم مبارك حتی در جریان 22 روز تهاجم سبعانه اسرائیل بر غزه نیز اجازه بازگشایی مرز رفح را نداد.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره اظهارات نبیل العربی اعلام كرد: «این یك رویداد نگران كننده است كه مصر محدودیت های رفت و آمد سران حماس را باطل می كند.»


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :