تبلیغات
وقایع - اعترافات مجدد سبزها

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

پنجشنبه 15 اردیبهشت 1390

اعترافات مجدد سبزها

نویسنده: وقایع   

شبكه ضد انقلابی فعال در فیس بوك گزارش جالبی درباره تحرك كور فتنه گران در ۲۵ بهمن سال گذشته و پس از آن منتشر كرد.
گروه نقابدار موسوم به فیس بوك ۲۵ بهمن در تحلیلی می نویسد: دستگیری موسوی و كروبی و قطع ارتباط با آنها پس از ۲۵ بهمن ما را با یك خلأ جدی مواجه كرد، خلأیی كه تا به حال پر نشده است. بعد از روز ۲۵ بهمن تشخیص ما این بود كه ماندن در بیرون در شب بسیار خطرناك است. دراین باره اختلاف وجود داشت. در نهایت تصمیم به انتشار یك نامه به صورت پیشنهاد برای روزهای دیگر گرفتیم. اما در كسری از ثانیه و در سپیده دم ۲۶ بهمن، صفحه ما از دسترس خارج شد. بعد از پیگیری ها معلوم شد كه گروهی از سبزها و از خودمان این كار را كرده اند.
این گزارش می افزاید: با واسطه، نامه ای به یكی از افرادی كه می دانستیم امكان ارتباطشان با مهندس موسوی زیاد است ارسال و اتفاق را توضیح دادیم. پاسخ ایشان چنین بود كه متاسفانه فرصت آشنایی با شما را نداشته ایم. هرگونه تماسی با آقای موسوی نیز از دیشب قطع شده است و در فرصتی كوتاه امكان مشاوره با نزدیكان ایشان وجود ندارد. اگر نظر شخصی من را می خواهید باید بگویم، اتفاقی كه برای شما افتاده با هر منظوری كه بوده باشد در تضاد با اندیشه های آقای موسوی است.
گردانندگان این صفحه فیس بوكی كه در خارج كشور به سر می برند، نوشته اند: یاد گرفته ایم دیگر به هیچ كس اعتماد نكنیم. اسم نداریم زیرا یكی از شما هستیم[!!] تا جایی كه در كلاس یا خیابان اگر ما را ببینید از كنارمان رد شده، هیچ چیزی نظر شما را جلب نخواهد كرد. ما بیشماریم و پیروزیم چون همه با هم هستیم[!]
این گروه با بیان اینكه سه شنبه های اعتراضی (افتضاح) را ما مطرح كردیم و شورای هماهنگی نیز آن را پذیرفت، می نویسد: پس از دستگیری موسوی و كروبی نه تنها در اصطلاح ترمز تظاهرات كشیده شد بلكه با تكرار برخی اشتباهات ضربات دیگری نیز به آن وارد آمد. اگر به خاطر بیاورید شعار «برای خرید عید به بیرون می رویم» شعار طرح شده برای آن روزها بود. دلیل طراح این شعار جلوگیری از به خشونت كشیده شدن راهپیمایی اعلام شد. این مساله برای ما جای سوال داشت. خالی از هدف و در اصطلاح غیرفعال شدیم. نتیجه ۱ اسفند قابل پیش بینی بود. نیروهای رژیم چند برابر شدند و ما نیز كه برای خرید رفته بودیم، خرید نكرده بازگشتیم مشكل اساسی دیگر اول اسفند اعلام نكردن آدرس بود. نیروهای برای خرید رفته بی هدف در شهر پراكنده شدند جنبش از نفس افتاد. پس از آن دستگیری موسوی رسماً تایید شد اما برای بسیاری از تصمیم گیرها، ۱ اسفند به طور غیررسمی پایان فاز تظاهرات اعلام شده بود. ما می خواستیم دخالت نكنیم اما به وضوح دیدیم عدم دخالت و ساكت ماندن پذیرش سنگین سكوتی است كه برخی فعالان سیاسی وابسته به بهای از دست ندادن موقعیت به جان خریده اند. اگرچه با بی برنامه گی پس از ۲۵ بهمن، عملا شانس پیروزی كاهش یافته.
این گروه تاكید می كند: ما هنوز اهداف مشخصی از رفتن به خیابان نداریم. هنوز نمی دانیم بازده خیابان چه می تواند باشد. تظاهرات سه شنبه ها به هدف نرسید اما به نظر ما موفق بود اما به طرز عجیبی هیچ كس در جنبش سبز نگفت این یك موفقیت است پس بیایید چهارشنبه سوری را باشكوه تر برگزار كنیم بلكه از تهران تا استودیوی صدای آمریكا همه یك جمله را تكرار می كردند؛ چون كلمه خبر دستگیری موسوی را تصحیح كرده پس خائن است و نیروهای اطلاعاتی در آن نفوذ كرده اند! عده ای از آقایان در تهران گفتند آنهایی كه ۲۵ بهمن آمدند بیرون فتنه گرند وعده ای دیگر در لندن دم از سلامت اقتصادی رژیم زدند موسوی و كروبی در زندان ماندند، با مراسم پدر موسوی آنگونه برخورد شد، حتی یك نفر از دوستان در خارج یك مراسم سمبولیك ترحیم (از مراسمی كه برای زندانیان عزیز به طور همزمان در ۳۰-۴۰ شهر گرفته می شود) هم برگزار نشد و همزمان اولین نشانه های تصمیم برای شركت در انتخابات به گوش رسید.
این حلقه سرخورده ضد انقلاب در پایان نوشته است: تا زمانی كه از پتانسیل تظاهرات مطمئن نباشیم، اعلام موضع نخواهیم كرد.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :