تبلیغات
وقایع - عده ای ولایت شعارند نه ولایت مدار

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

دوشنبه 19 اردیبهشت 1390

عده ای ولایت شعارند نه ولایت مدار

نویسنده: وقایع   

امام جمعه موقت تهران با تاكید بر اینكه اگر امضای ولایت پای حكم مسئولان نباشد كارهای آنها مشروعیت ندارد، گفت: مردم شعار ولایت نمی‌خواهند بلكه عمل ولایی كه تسلیم بودن در برابر حكم ولایت فقیه است را خواستارند.
 
به گزارش فارس، آیت‌الله احمد خاتمی در مراسم پایانی اجلاسیه سرداران و ۱۴ هزار و ۶۰۰ شهید استان فارس اظهار داشت: ولایت دارای ابعاد گوناگونی است و در این زمینه عده‌ای ولایت‌شعار و تعدادی نیز ولایت‌مدار هستند.

خاتمی خاطرنشان كرد: باید ولایت‌مداری را از حضرت فاطمه (س) آموخت و هرگاه كه ولایت در خطر باشد برای حفظ آن باید جان خود را فدا كرد.

وی با اشاره به اینكه بنا به فتوای مراجع عظام به ویژه آیت‌الله‌العظمی ناصر مكارم شیرازی كه حكم حاكم فقیه بر مراجع دیگر برتر است، گفت: ولایت‌مداری در حوزه امام معصوم لازم‌الااجرا و امام و رهبر غیرمعصوم زمانی كه حكم كرد موظف به اجرای آن هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه عفاف در راس امور است، افزود: عده‌ای بر این باروند كه ایرانیان چادر را رایج كردند، در صورتی كه حضرت فاطمه (س) آنرا برسر كرده است.

آیت‌الله خاتمی در ادامه سخنان خود در مورد فتنه سال ۸۸ اظهار داشت: فتنه‌گران در ستیز با ولایت بوده و لبه تیز هجمه خود را در مقابل ولایت و مردم قرار داده بودند.

امام جمعه موقت تهران تصریح كرد: با حضور مردم همیشه در صحنه به ویژه در نهم دی ماه سال گذشته طومار فتنه‌گران كه ستون فقرات آنها افراد ضد انقلاب به سركردگی آمریكا، انگلیس، رژیم صهیونیستی، سلطنت‌طلب‌ها و منكران به قرآن بود، بسته شد.

وی با تاكید بر اینكه اگر امضای ولایت پای حكم مسئولان نباشد كارهای آنها مشروعیت ندارد، گفت: مردم شعار ولایت نمی‌خواهند بلكه عمل ولایی كه تسلیم بودن در برابر حكم ولایت فقیه است را خواستارند.

آیت‌الله خاتمی تصریح كرد: مردم تا آخرین نفس و قطره خون در مسیر و هم‌پیمان با ولایت بوده و در برابر توطئه‌گران ایستاده و حتی مشروعیت سه قوه و دیگر نهادها منوط به پیروی از ولایت فقیه است.

در ادامه این مراسم فرمانده سپاه فجر استان فارس طی سخنانی بیان داشت: فرهنگ شهیدان یگانه نسخه‌ای است كه در دوران حاضر باید به آن پایبند بود.

غلامحسین غیب پرور افزود: حمایت از حكومت كه در راس آن ولایت فقیه است بر تمام آحاد جامعه لازم و ضروری است.

وی با اشاره به اینكه در وصیتنامه شهدا تاكید شده كه التزام عملی به ولایت امری واجب است، گفت: راه شهیدان را باید پاس داشته و آن‌را الگو و راهنمای عملی خود قرار داد.

فرمانده سپاه فجر فارس در ادامه خواستار استمرار برپایی اجلاسیه سرداران و ۱۴ هزار و ۶۰۰ شهید استان فارس شد.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :