تبلیغات
وقایع - عجز اسرائیل در مقابل قدرت ایران

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390

عجز اسرائیل در مقابل قدرت ایران

نویسنده: وقایع   

اظهار عجز رئیس سابق موساد اسرائیل را به هم ریخت

یك تحلیلگر صهیونیست تصریح كرد: ایران به عنوان یك مسئله مهم امنیتی باعث دعواهای سیاسی میان جناح های مختلف اسرائیل شده است.

مئیر جاودانفر به بی بی سی گفت: در مورد ایران نظرات مختلفی در اسرائیل وجود دارد و واكنش ایهود باراك به سخنان داگان نشان می دهد كه این اختلاف نظر در حال عمیق تر شدن است.

وی افزود: این اظهارات و واكنش های متقابل نشان می دهد كه اختلاف نظر بسیار زیادی وجود دارد و خیلی ها در حال حاضر در محافل آكادمیك بحث می كنند كه بهترین روش و استراتژی اسرائیل در مقابل ایران چه خواهد بود.

وی درباره اینكه كدام نظر در اسرائیل در مورد برنامه هسته ای ایران غالب است؟ اظهار داشت: در حال حاضر تنها نظر غالب این است كه اسرائیل باید از راهبرد بین المللی شامل مذاكرات با ایران و در عین حال اعمال تحریم ها حمایت كند.

خاطرنشان می شود روز گذشته شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی به مناسبت شصت و سومین سالگرد اشغال فلسطین بیانیه ای منتشر كرد و در آن نوشت: ما همچنان با نیروهای شرور به ویژه آنهایی كه از ایران سرچشمه می گیرد مواجه هستیم. این باید همه جهانیان را علیه خطر بسیج كند.

عجز و سردرگمی در محافل صهیونیستی درباره نحوه مواجه شدن با قدرت فزاینده ایران در حالی است كه به تازگی مئیر داگان رئیس جدیدا بازنشسته سرویس موساد اعلام كرد حمله نظامی به ایران احمقانه ترین كار ممكن است.

داگان در دانشگاه یهودیان در بیت المقدس اشغالی گفت: زیرساخت های هسته ای ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی و قانونی و هرگونه حمله ای به آن تقابل آشكار با قوانین بین المللی است ضمن اینكه ماجرای ایران با رآكتور هسته ای عراق كه سال 1981 به آن حمله كردیم متفاوت است. تاسیسات اتمی ایران در سراسر آن كشور پراكنده شده اند و این كار حمله موثر را دشوار كرده است.

وی همچنین در خصوص تبعات حمله احتمالی گفت: پس از آن، جنگ با ایران پیش می آید و این موضوعی است كه می دانیم چگونه آغاز می شود، اما از نحوه پایان آن بی اطلاعیم. ایرانی ها از توانمندی شلیك راكت به سمت اسرائیل برای چندین ماه برخوردارند، احتمال دارد حزب الله دهها هزار راكت و صدها موشك دوربرد به سمت اسرائیل شلیك كند، از سوی دیگر تهران می تواند حماس را فعال سازد و این خطر هم وجود دارد كه سوریه به این جنگ ملحق شود.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص با اشاره به سخنان داگان و بازتاب های آن نوشت: اظهار رئیس سابق موساد [به عنوان فردی مطیع]، اسرائیل را به هم ریخته است. در پی اظهارات داگان درباره احمقانه بودن طرح حمله به ایران، دو مقام اسبق موساد نیز این دیدگاه را تایید كردند و این در حالی است كه برخی مقامات دولت معتقدند نباید اظهاراتی در این سطح رسانه ای می شد. «دنی یاتوم» و «افرایم هالووی» از روسای سابق موساد با تایید اظهارات داگان گفته اند كه براساس ارزیابی ها و دلایل متعدد طرح حمله به ایران احمقانه است.

یادآور می شود در دوره داگان عملیات تروریستی نظیر ترور عماد مغنیه فرمانده نظامی ارشد حزب الله، ترور چند دانشمند هسته ای ایران و عملیات خرابكارانه از طریق ارسال ویروس استاكس نت صورت گرفت و بر همین اساس اظهارات وی بیش از گذشته دل صهیونیست ها را خالی كرده است.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :