تبلیغات
وقایع - افشاگری مهم فرماندار برکنار شده شیراز

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

یکشنبه 25 اردیبهشت 1390

افشاگری مهم فرماندار برکنار شده شیراز

نویسنده: وقایع   

هدف جریان منحرف دعوت مردم به شورش، آشوب، ورود به خیابان و درگیری‌های خیابانی بود و این موضوع را در محافل خود بیان می‌كردند و مدعی بودند كه هر نوع تقابل با این جریان به ورود و برخورد مردم منجر خواهد شد.

فارس: فرماندار سابق شیراز با بیان اینكه گروه انحرافی قصد مبارزه با عدالت‌محوری دولت را دارد‌ تأكید كرد: این گروه یك مافیای اقتصادی بانفوذ و پنهان تشكیل داده است.

حسین قاسمی، فرماندار سابق شیراز كه در پی برخی افشاگری‌ها و ایراد سخنانی علیه "مكتب ایرانی " از سمت خود بركنار شد،گفت: عناصر وابسته به جریان انحرافی دارای این توهّم بودند كه گویا در میان مردم از پایگاه جدّی برخوردارند و بر این اساس به‌نوعی رفتار كردند كه در صورت صحت این توهّم می‌توانست منجر به آشوب در سراسر كشور شود. آن‌ها حتی در سایت‌های خود این تهدیدات را بیان كردند ولی چنان‌كه دیدیم احدی از آن‌ها حمایت نكرد و روشن شد كه هیچ پایگاهی در میان مردم ندارند و همین امر سبب شد كه پس از مدت كوتاهی به شدت منفعل شده و موقتاً عقب‌نشینی كنند.

قاسمی تأكید كرد: نباید خام شد و تصوّر كرد كه اقدامات جریان انحرافی پایان یافته. آن‌ها فعلاً عقب‌نشینی كرده‌اند تا امكانات و موقعیت در نظام را از دست ندهند ولی در زمان مناسب و با نقشه جدید مجدداً وارد صحنه خواهند شد.

قاسمی به متنی تحت عنوان "بیانیه استانداران سراسر كشور در حمایت از دولت مردمی و خدمتگزار " اشاره كرد و با تأكید بر ضرورت شناسایی دقیق و مستند و مقابله با انحراف این جریان اظهار داشت: هر چند در تیتر این بیانیه نام از استانداران سراسر كشور بود اما تنها 13 استاندار آن را امضا كردند.

وی افزود: برخی از استانداران كه این بیانیه را امضا كرده بودند وقتی متوجه خطوط انحرافی و مقاصد خاص بیانیه شدند نسبت به پس گرفتن امضای خود اقدام كردند.

قاسمی تصریح كرد: این بیانیه بیش از آنكه در حمایت از رئیس‌جمهور باشد در حمایت از جریان انحرافی بود.

فرماندار سابق شیراز یادآورشد: در قسمتی از این بیانیه آمده است كه تضعیف عناصر زلال، كه همان جریان انحرافی است، منجر به نارضایتی آحاد مردم در سراسر كشور می‌گردد؛ یعنی درواقع هدف جریان منحرف دعوت مردم به شورش، آشوب، ورود به خیابان و درگیری‌های خیابانی بود و این موضوع را در محافل خود بیان می‌كردند و مدعی بودند كه هر نوع تقابل با این جریان به ورود و برخورد مردم منجر خواهد شد. آن‌ها واقعاً به این پایگاه مردم مستقل از نظام برای خود اعتقاد داشتند و همین محاسبه اشتباه ضربه بزرگی به آن‌ها زد.

قاسمی افزود: این بیانیه با رعایت مخفی كاری در یكی از استانها تایب، تنظیم و برای سایر استانداران فاكس شده است و به منظور مخفی كاری توسط یكی از مسولین ان استان همه مراحل انجام شده است.

قاسمی ادامه داد: این آقایان، كه حلقه كوچك ولی متنفذی در دولت هستند، به شدت در توهّم بودند و به نوعی هماوردطلبی و تهدید نظام دست زدند ولی به زودی روشن شد كه هواداران واقعی دولت در واقع همان هواداران نظام و مقام معظم رهبری هستن. بزرگ‌ترین دستاورد حوادث اخیر این بود كه این توهّم تا حدودی شكسته شد. اساس این توهّم این بود كه گویا به دلیل سیاست‌های اقتصادی دولت بخشی از جامعه دل خوشی از نظام و روحانیت ندارد ولی به دولت تعلق خاطر دارد و این نیرو می‌تواند در حمایت از جریان انحرافی وارد عرصه و عمل شود و صحنه را به سود جریان انحرافی تغییر دهد.

قاسمی با تأكید بر اینكه بدنه و مسئولان اصلی دولت به شدت مقید به نظام و رهبری هستند، اظهار داشت: غالب وزراء و معاونان رئیس‌جمهور معتقد به نظام و تابع ولایت فقیه بوده و در جایی كه جریان انحرافی نفوذ كرده با برخورد مسئولان متعهد و انقلابی دولت رو‌به‌رو شده و آنها با ترس عجیبی مجبور شدند قضیه را جمع كنند.

قاسمی، برخلاف نظر برخی افراد، این جریان انحرافی را فقط سیاسی یا عقیدتی ندانست و افزود: برای شناخت این جریان باید ابعاد مختلف آن را شناسایی كرد. فساد عقیدتی یا اعتقادی تنها یك بعد از این جریان است كه در اعتقادات غیرقابل جمع تجلی پیدا كرده. مثلاً از یك طرف از ناسیونالیسم و مكتب ایرانی دم می‌زنند و به باستانگرایی رو می‌آورند و زمزمه اسلام غیرفقاهتی و غیر متكی به روحانیت را مطرح می‌كنند و نوعی برداشت آزاد از اسلام و دیانت را تبلیغ می‌كنند كه شبیه به عقاید فراماسون‌ها و بهائیان در زمینه "دین واحد جهانی " است. ولی از سوی دیگر، جریان انحرافی به دستاویزهای خرافی مثل رمالی و سحر و جادو گرایش و علاقه نشان می‌دهد.

قاسمی افزود: البته اگر به تاریخ فرقه‌های انحرافی مراجعه كنیم جمع این تناقض‌ها خیلی عجیب نیست. كم نبوده‌اند بنیانگذاران جریان‌های منحرف مشابه كه در عین ادعاهای تجدّد و مادیگری به شدت به فرقه‌های رازآمیز و نحله‌های ماوراءطبیعی مغایر یا دشمن با ادیان الهی گرایش داشتند.

قاسمی بخش مهم دیگر از فعالیت جریان انحرافی را فعالیت‌های غیرقانونی و رانت خواری بزرگ اقتصادی دانست و افزود: این جریان در واقع یك مافیای اقتصادی بزرگ را شكل داده است در حدی كه می‌توان آن را یك باند تبهكار اقتصادی نامید.

به اعتقاد قاسمی، اگر اقدامات اقتصادی این باند تبهكار ادامه یابد به زودی شاهد تخریب سراسری در همه شاخه‌های اقتصاد ایران خواهیم بود.

فرماندار سابق شیراز در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس به ذكر چند نمونه از انحرافات اقتصادی جریان منحرف اشاره كرد و اظهارداشت: در شهر شیراز بحث زمین‌خواری بسیار مهم و داغ است. اینجانب بر روی چند نفر به عنوان حلقه اصلی و مركزی زمین‌خواری و فساد مالی در شیراز كار كردم و اسامی و مدارك مربوط به آنها را به مسئولان مرتبط اعلام و وارد فاز برخورد با آنها برای پس گرفتن حقوق بیت‌المال شدیم ولی متأسفانه زمانی كه كار جدّی شد خبرهایی از دیدارهای خصوصی چند ساعته و صمیمانه بعضی از این مفسدین بزرگ اقتصادی با برخی لیدرهای این جریان مخوف در تهران به گوشم رسید.

قاسمی با تأكید بر اینكه یكی از این زمین‌خواران به نام ع. م.،به دو لیدر این جریان در تهران وصل شد. اوّل به م. ش. م. سپس از طریق وی به لیدر اصلی كه به عنوان لیدر جریان انحرافی شهرت یافته. لیدر جریان انحرافی مكاتبات متعدد با بعضی دستگاه‌های دولتی انجام داد تا فرد فاسد فوق پنج هزار واحد مسكن مهر را بسازد كه البته جلوی این كار تا كنون گرفته شده است. ع. م. كسی است كه ده‌ها میلیارد تومان پولی كه از طریق گرفتن اراضی منابع ملّی از سازمان جنگل‌ها و مراتع و تفكیك و فروش آن و همچنین به واسطه دست‌اندازی بر موقوفات شیراز به دست آورده هم‌اكنون در قطر و سایر كشورها در حال اجرای پروژه‌های عظیم است.

قاسمی با بیان اینكه ع. م. گفته بود: "حاضرم بخشی از هزینه‌های شورایی كه زیر نظر این فرد قرار دارد را بپردازم " گفت: فردی كه این زمین‌خوار به وی وصل شده، یعنی آقای م. ش. م.، از سركردگان گروه انحرافی در تهران و رئیس شورای ... می‌باشد.

وی ادامه داد: آقای م. ش. م. در پرونده برج‌های دوقلوی شیراز، كه یك پرونده مفصل و مسئله‌دار است، نیز وارد شد. این پروژه جنجالی سال‌ها مورد اعتراض دانشجویان عدالتخواه شیراز بود. آقای غرقی، از مسئولان وقت نهاد ریاست جمهوری، طی نامه‌ای به مقامات دولتی، آقای م. ش. م. را از حامیان مالكان این برج مسئله دار معرفی كرده كه در تخلفات آن هیچ‌گونه شبهه‌ای وجود ندارد.

قاسمی افزود: م. ش. م. یك فرد كاملاً مسئله‌دار است و درباره فساد اقتصادی و حتی اخلاقی وی مطالب زیادی نقل می‌شود و انسان حیرت می‌كند كه چنین افرادی با چنین سوابقی چگونه به مقامات حساس و مهمی رسیده‌اند كه به آن‌ها امكان دستیابی به درآمدهای نامشروع میلیاردی را می‌دهد.

فرماندار سابق شیراز همچنین به فرد زمین‌خوار دیگری به نام ع. ن. اشاره كرد كه با یك واسطه در جلسه‌ای در كیش و در زمان برگزاری "همایش فناوری‌های نوین و ایرانیان خارج از كشور " به م. ش. م. وصل شد. ع. ن. هم‌اكنون با ثروت هنگفتی كه از شیراز به دست آورده، و به دلیل برخورداری از حمایت بعضی افراد متنفذدر حال زمین خواری در تهران نیز میباشد.

قاسمی افزود: م. ش. م (رئیس شورای...) كیست كه مثل آهن‌ربا مفسدان اقتصادی را به خود جذب كرده و كشش ویژه‌ای برای جذب این گونه اراذل مالی و تبهكاران اقتصادی دارد؟ او گفت: م. ش. م. در سال 1372 تلاش می‌كرد دوران سربازی خود را در استانداری خراسان بگذراند ولی علی‌رغم اعمال نفوذ فراوان به دلیل برخی مسائل، كه قابل ذكر نیست،دستگاههای مسول صلاحیت وی را رد كردند و حاضر به پذیرش وی نشدند.

قاسمی ادامه داد: در سال 1376 از یكی از نهادهای امنیتی درباره م. ش. م. استعلام كردند كه مدیر حمل و نقل بنیاد مستضعفان در یكی از استان‌های شرقی كشور شود ولی این نهاد صلاحیت او را حتی برای تصدی این مسئولیت جزیی، یعنی مدیریت حمل و نقل یك بنیاد در استان فوق، رد كرد و صلاحیت هیچ گونه پست مدیریتی را به وی نداد معهذا، متأسفانه، در دولت دهم این فرد به جایگاه حساسی دست یافته كه به وی امكان دستیابی به پول‌های كلان و سفرهای مكرر به خارج از كشور را می‌دهد. ماجرای این فرد مصداق همان ضرب‌المثل معروف است كه گوشت را به دست گربه سپرده‎اند.

قاسمی با تأكید بر اینكه این فرد یكی از كسانی است كه در رأس جریان انحرافی قرار دارد و كاملاً اقتصادی عمل می‌كند، تصریح‌كرد: برخلاف برخی كه این جریان را یك جریان مذهبی می‌دانند كه به انحراف رفته باید گفت كه اینها یك جریان منحرف اقتصادی سیاسی هستند كه یكی از شاخصه های اصلی آن‌ها سوءاستفاده مالی و غارت بی‌پروای بیت‌المال است.

از نظر قاسمی، جریانی كه از نظر فكری آلوده و دارای اقتصاد قوی باشد قاعدتاً به دنبال تغییر نظام به نفع خود خواهد بود.

وی یادآورشد: این جریان به تداوم قدرت خود می‌اندیشد و می‌خواهد در دولت بعدی نیز مانند دولت دهم مطلق‌العنان باشد.

قاسمی به فردی اشاره كرد كه دارای فساد اقتصادی كلان در شهر شیراز است و افزود: این آقا در شیراز شهره است و فیلم و بولوتوث مسائل اخلاقی او در سطح شهر پخش شده و در دوران اصلاحات نیز با انتساب خود به مقامات دولت آقای خاتمی و نمایندگان شیراز در مجلس وقت، پول كلانی به دست آورده. این فرد در ماههای اخیر به این جریان انحرافی وصل شده است در حدی كه احدی از این جریان در تهران او را به یكی از بانكها معرفی نموده و دستور داد به وی 60 میلیارد تومان وام پرداخت شود!

قاسمی به ماجرای الخوری نیز اشاره كرد و توضیح داد:وی سرمایه‌گذار نیست بلكه یك سرمایه بر است و دارای ارتباطات بسیار خوبی با اقازاده فراری لندن نشین می‌باشدو بعضی‌ها انها را شریك تجاری میدانند.

قاسمی افزود: با كمال دردمندی باید عرض كنم كه متأسفانه این مافیای اقتصادی دارای نفوذ فراوان است.

او ادامه داد: پس از مصاحبه‌ای كه در پی سفر مقام معظم رهبری و دستورات ایشان درباره پروژه بین الحرمین كردم فشارهای زیادی بر من وارد شد. ساعت دوازده شب قبل از عزل من یكی از اقایان در تهران به من تلفن كرد كه چرا علیه طرح بین الحرمین مصاحبه كرده‌ای... به آن‌ها پاسخ دادم: فساد فساد است و باید نظر مقام معظم رهبری در مورد پروژه بین الحرمین مو به مو اجرا شود. حریم فرهنگی و دینی حرمین مطهر اهل بیت (س) در شیراز را نباید به محل كاسبی و فروش كالاهای قاچاق و اجناس لوكس تبدیل كرد.

فرماندار سابق شیراز دغدغه فعلی كشور را مفاسد اقتصادی دانست و گفت: این تیم منحرف قصد دارد كل جریان عدالت‌خواهی دولت را كه مورد حمایت حضرت آقا است و ایشان فرمودند "در این دولت شعارهای عدالتخواهی سر داده شد و حتی اگر رأی نیاورد كار زیادی را انجام داده است " هدف قرار دهد و به این ترتیب نه تنها نظام بلكه شخص رئیس‌جمهور محترم را به شدت آسیب‌پذیر كند. همه می‌دانیم كه دكتر احمدی‌نژاد با دو شعار اصلی "ولایتمداری " و "مبارزه با مفاسد اقتصادی " به قدرت رسید و اگر این دو اصل خدشه‌دار شود دیگر چیزی برای ایشان باقی نمی‌ماند.

به اعتقاد قاسمی، جریان انحرافی موفق شد بعد ولایت پذیری دكتر احمدی‌نژاد را به شدت زیر سئوال برد و اكنون می‌خواهد با اشاعه فساد مالی و اقتصادی بعد عدالت خواهی و مبارزه با مفاسد را نیز به‌كلی خدشه‌دار كند. بنابراین، بزرگ‌ترین ضربه شبكه منحرف و مفسد در دولت به شخص رئیس‌جمهور خواهد بود.

وی یادآور شد: جریان انحرافی عدالت را مورد هدف قرار داده‌ و افرادی را كه در مقابل مفاسد بایستند حذف كرده و روند استحاله یا حذف نیروهای ارزشی را در پیش گرفته‌اند.

قاسمی با تأكید بر اینكه نیروهای ارزشی و حزب‌اللهی درون دولت دو حالت بیشتر ندارند، اظهار داشت: این نیروها یا باید دست از عدالت خواهی بكشند و با این جریان همكاری كنند و یا اگر قصد دارند راه مبارزه با مفاسد را پیش برند قطعا این جریان آنها را حذف می‌كند.

وی اضافه‌كرد: امیدوارم آقای رئیس‌جمهور نسبت به این قضیه بررسی‌های خود را كامل كند و برخورد لازم را انجام دهد. این جریان در حال حاضر در استان‌ها و به ویژه برخی از استان‌های مهم افراد را تحت فشار قرار می‌دهد تا حرف‌ها و اقدامات خاصی را انجام دهند.

قاسمی در پایان گفت: به زودی حتی اگر به قیمت آبرو و جانم نیز تمام شود صدها برگ سند و مدرك را در مورد این جریان انحرافی افشا خواهم كرد و افتخار می‌كنم كه بركناری‌ام به دلیل ایستادگی در برابر جریان انحرافی درون دولت و افشاگری مفاسد اقتصادی آنان بوده است.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :