تبلیغات
وقایع - افشای حقایق تکان دهنده از خدمات یک دهه ای کومله به رژیم بعث عراق

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

کمک به رژیم بعثی در جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران خیانتی غیر قابل بخشش از سوی مردم ایران می باشد که کومله براحتی مرتکب این خیانت شد. کومله در این درگیری ها و در کشاکش جنگ عراق بر علیه ایران، سه لشگر از رزمندگان را در کردستان ایران زمین گیر کرد. و به پاس این خوش خدمتی هایش به صدام حسین ازسوی وی از پیش حقوق و تسلیحات پیشرفته دریافت می کرد.

کومله به پاس خوش مدتی به رژیم بعثی از سوی صدام حسین ماهیانه حقوق،مستمری،پاداش، اردوگاههای نظامی منجمله اردوگاههای: (رانیه – زرگویز – زرگویزله – بوتی – چهارتا – چناره – سرکپکان – سونه – سوران –  خندکه – کرکوک – سلیمانیه – اربیل – بغداد و چخماق )، تسلیحات سبک و سنگین،پاسپورت برای سهولت اعضای کومله جهت رفت و آمد به بغداد و اروپا،پولهای هنگفت و دلارهای باد آورده دریافت می کردند و بهای آن خیانتها،سرکوب مردم معترض کردستان عراق دوشادوش رژیم بعث، لو دادن مقرات و مخفیگاههای پیشمرگان بارزانی و طالبانی (حزب دمکرات کردستان عراق و اتحادیه میهنی کردستان عراق) و ارائه کروکی محل استقرار نیروهای این دو حزب بزرگ کردستان عراق و حتی خیانت به آنها، دستگیری نیروهای پاسدار و رزمنده ما که در جبه های حق علیه باطل بر علیه عراق مبارزه می کردند و در کمال بی شرمی و خیانت، تحویل دادن اسرای ما به رژیم بعث عراق و حمله به مردم کردستان و تصرف پایگاههای نیروهای خودی از مهمترین جنایات ضد بشری و ضد حقوق بشری گروهک کومله در راستای خدمت به صدام حسین به شمار می آیند.کومله دوشادوش رژیم بعث عراق بر علیه نیروهای نظامی و غیر نظامی که برای دفاع از تمامیت ارضی کشورمان بر علیه عراق می جنگیدند ، درگیر می شد و به کشور و مردم خودش خیانت می کرد.

 

 کمک به رژیم بعثی در جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران خیانتی غیر قابل بخشش از سوی مردم ایران می باشد که کومله براحتی مرتکب این خیانت شد. کومله در این درگیری ها و در کشاکش جنگ عراق بر علیه ایران، سه لشگر از رزمندگان را در کردستان ایران زمین گیر کرد. و به پاس این خوش خدمتی هایش به صدام حسین ازسوی وی از پیش حقوق و تسلیحات پیشرفته دریافت می کرد.از سردشت تا کرمانشاه پیشمرگانش را آماده می کرد و بر اساس طرح و برنامه رژیم عراق ، نیروهای عراقی را با حمایت و پشتیبانی پیشمرگان کومله ، وارد خاک کردستان می کرد و در یکی از این برنامه ها، سه لشگر از نیروهای ایرانی را در سردشت تا کرمانشاه زمین گیر کرد و قبل از درگیر شدن نیروهای عراقی، خود دست بکار شد و بیشتر رزمندگان این سه لشگر را به طرز وحشیانه ای به شهادت رساندند و حتی به اجساد آنها بی حرمتی کردند و اگر فردی را هم اسیر می کردند ، اسرا را تحویل رژیم عراق می دادند و به ازای هر اسیر هزاران دلار دریافت می کردند. و یا اینکه اسرا را خود گاها بازجویی می کردند و در صورت بدست آوردن اطلاعاتی از اسرا بلافاصله این اطلاعات را در اختیار استخبارات(دستگاه اطلاعاتی بعث)قرار می دادند و اعلام می کردند که مثلا کدام لشگر و تیپ ما کجاست و چه ابزار و امکاناتی در اختیار دارند و این اطلاعات را به راحتی در اختیار استخبارات عراق قرار می دادند.

کومله در طول این جنگ مشترک عراق و خودشان بر علیه ایران، دهها اسیر را تحویل آنها دادند که تمامی اسرای تحویلی از سوی کومله به عراق، متاسفانه اعدام شدند.آنها نه تنها این خیانت ها و جنایات را بر علیه مردم ایران در دوران جنگ تحمیلی انجام دادند بلکه بر علیه مردم کردستان عراق نیز وارد عمل شدند.

کومله گوش به فرمان صدام ، در سرکوب مردم کردستان عراق نقش بسزائی را ایفاء می کرد. از این طریق که در آن زمان که پیشمرگان بارزانی و طالبانی بر علیه رژیم بعث در کوهها مستقر شده بودند و به درگیری و جنگ با این رژیم برای آزادی کردستان عراق ادامه می دادند، کومله بنا به درخواست صدام حسین خود را به آنها نزدیک کرده و خود را دوست مبارزین کردستان عراق معرفی می کرد و از این طریق ضربات مهلکی را بر علیه این پیشمرگان وارد ساخت. یکی از روش های ضربه زدن به آنها این بود که کومله ، مخفیگاهها و مکانهای استقرار پیشمرگان بارزانی و طالبانی را شناسایی کرده و این اطلاعات را با جزئیات در اختیار بعثی ها قرار می داد و رژیم بعث هم صدها تن از این مبارزان را با اطلاعاتی که از کومله دریافت کرده بود به قتل رساند. کومله تنها به دادن این اطلاعات بسنده نمی کرد بلکه در اقدامی بی شرمانه و وقیحانه کردهای عراقی را اسیر کرده و تحویل عراقی ها می داد و بر اساس برنامه ریزی های رژیم بعث دهها تن از اکراد عراقی توسط کومله اسیر و تحویل استخبارات می شدند.

صدام حسین رئیس جمهور وقت عراق بارها به خاطر خدمات ارزنده کومله به وی ، ملاقاتهای متعددی را با رهبران کومله برای اتخاذ نقشه و طرح و توطئه های جدید بر علیه مردم ایران در جنگ عراق بر علیه ایران و همچنین سرکوب قیام و مبارزات مردم کردستان عراق انجام داد و در این راستا با رهبران سرشناسی همچون: سید ابراهیم علیزاده – دکتر جعفر شفیعی – صدیق کمانگر – عبدالله مهتدی – عمر ایلخانی زاده و و و ملاقات داشت.و به آنها تسهیلاتی نظیر( اعطای پاسپورت در جهت سهولت در رفت و آمد رهبران کومله به بغداد و اروپا، پولها و دلارهای هنگفت و در اختیار قرار دادن تسلیحات نظامی سبک و سنگین و حقوق ماهیانه) ، پرداخت می کرد. (لازم به ذکر است سید جمیل سرپنجه یکی از رهبران شناخته شده و مطرح کردستان ایران که هم اکنون ساکن اربیل  کردستان عراق است در مصاحبه ای اخیرا پرده از افشای حقایق در خصوص اعطای این کمکها از سوی صدام حسین به کومله برداشت که به زودی این مصاحبه در سایت کومله 1917 منتشر خواهد شد و اسناد جدیدی از این حقایق پشت پرده و تکان دهنده در خصوص کمکهای تسلیحاتی و مادی صدام به کومله افشاء خواهد شد.).تسهیلات باد آورده هر ماهه از سوی صدام حسین به کومله پرداخت می شد.

اما در خصوص افشای یکی دیگر از خیانتهای کومله بر علیه کشور خودشان در زمان جنگ تحمیلی می توان به این مورد اشاره داشت که اگر رژیم عراق می خواست به طور مثال در منطقه جنوب عملیاتی داشته باشد ، به عنوان نیروی پیشقراول از کومله استفاده می کردند و در آن دوران بود که صدام حسین زمین های شخصی مردم کردستان عراق را به زور اسلحه از آنها گرفت و یا به عبارتی تصرف کرد و در اختیار کومله برای تاسیس اردوگاه نظامی قرار داد ( که از آن جمله می توان از اردوگاههای زرگویز و زرگویزله نام برد که هم اینک نیز در اشغال کومله هستند).این خوش خدمتی ها همچنین سبب کشته شدن دهها پیشمرگ کومله شد که با انگیزه و هزاران امید و آرزو به کومله آمده بودند و فریب این گروهک را خورده بودند. و همچنین دهها تن نیز با مشاهده این وضعیت ، گروه را ترک گفته و به ایران بازگشتند و تعداد زیادی از آنان نیز به طرز مرموزی مفقودالاثر شدند!!!

کومله ، سرمداران این گروهک تروریستی  و پیشمرگان این گروه افرادی دروغگو، دزد ، جنایتکار و وطن فروش هستند که هم اینک نیز در شمال عراق ساکن هستند. هم اکنون نیز مردم کردستان به یاد دارند که چگونه سرمداران کومله بر علیه مردم کردستان دست به چه جنایتهایی که نزدند.البته با روشن شدن ابعاد تکان دهنده این خوش خدمتی های کومله به صدام حسین، دهها پیشمرگ کومله به علت اینکه متوجه خیانتهای کومله بر ضد ایران و مردم کردستان شدند، خود را تحویل ایران دادند و دیگر حاضر نشدند در این گروهک باقی بمانند که بعدها نیز توسط تیم های ترور گروهک کومله کشته شدند. که یکی از این افراد: حسین محمدی اهل سقز بود که شبانه ، توسط تیم نظامی کومله به همراه پدرش به طرز دلخراش و وحشتناکی کشته شد.

کومله در این جنگ به جای دفاع از مردم کشورش، دوشادوش صدام، دست به یك حمله پیش دستانه تمام عیار علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران و مردم کردستان زد تا از صدور امواج انقلاب اسلامی به مردم آن كشور كه اكثراً مسلمان و شیعه هستند جلوگیری نماید و با درگیركردن مردم آن كشور در یك جنگ گسترده، آنان را از الگوگیری و پیروی از انقلاب اسلامی بازداشته تا در نتیجه ساكنین بین النهرین خواستار برپایی حكومت اسلامی در عراق به سبك ایران نشوند و از سرنگونی رژیم دیكتاتوری حاكم بر آن كشور جلوگیری شود.

کومله  شرایط تغییر  نظام جمهوری اسلامی در ایران را فرصت مناسبی برای تغییر شرایط در کردستان ایران و تجزیه این منطقه می دانست و می خواست با تصرف ایران توسط عراق و تسلط بر کردستان ، قدرت را در کردستان به دست بگیرد و در این راه باعث ریخته شدن خون هزاران جوان ایرانی شد و حتی از خون پیشمرگان خود نیز به راحتی می گذشت. و به نیروهای خودش نیز رحم نکرد.

صدام نیز می خواست رهبری جهان عرب را در شرایط افولِ رهبری مصر, بدلیل سازش با اسرائیل بدست گیرد و در رقابت با عربستان و مصر، خود، در رأس جامعه عرب قرار گیرد.

با توجه به آن كه، در آن هنگام، خیزش مردم ایران و پیام انقلاب اسلامی بیش از هر چیز شاهان فاسد عرب را در چشم مردم خود بی ارزش كرده و امكان افزایش مطالبات مردم عرب در برپایی حكومت های مردمی و غیروابسته به آمریكا را بوجود آورده بود لذا سران كشور های عربی تمایل داشتند كه یك كشور عربی همسایه ایران كه فقط عراق بود, با شروع یك جنگ، ایران را به خود مشغول كند تا انقلاب اسلامی در آن كشور محصور شده و مردم عرب نتوانند زیباییهای یك نهضت مردمی اسلامی را ببینند و در نتیجه شاهان و امیران عرب بتوانند به حكومت های خود بدون نیاز به مردم ادامه دهند.

 البته نمی توان به سادگی از این موضوع نیز بگذریم که: آمریكا پشت صحنه تصمیم صدام قرار داشت.پس از به نتیجه نرسیدن كودتای نوژه در اوایل سال 1359، ایالات متحده می خواست با حمله صدام به ایران، دوباره امكان بازگشت خود به ایران را فراهم كرده و انتقام خود را از مردمی كه با بر پایی انقلاب اسلامی، آنها را از كشور بیرون رانده بودند با کمک صدام و گروهک کومله بگیرند و تسلط خود را بار دیگر بر ایران اعاده نمایند.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :