تبلیغات
وقایع - مظلوم‌نمایی‌منافقین‌صدای‌ضدانقلاب‌راهم‌در‌آورد

وقایع" ما برای آنكه ایران گوهر تابان شود ، خون دلها خورده ایم... "

... وقایع ناگفته

با وجود تلاش گروهك تروریستی منافقین برای مظلوم نمایی، حتی اغلب محافل ضدانقلاب هم اذعان دارند كه این گروهك سابقه سراسر مزدورمآبانه داشته و حمله اخیر نیروهای نظامی عراق به پادگان اشرف امری مشروع بوده است.

در پی استنكاف منافقین از تخلیه پادگان نظامی اشرف كه در 80 كیلومتری شمال بغداد قرار دارد، نیروهای نظامی عراق به این پادگان حمله كردند كه طی آن 33 تن از تروریست ها به هلاكت رسیدند. به دنبال این ماجرا كه از سوی كارشناسان به عنوان صحنه سازی عامدانه سران «سازمان» ارزیابی شده، رسانه های نزدیك به گروهك تروریستی منافقین اقدام به مظلوم نمایی كردند و در این میان حتی رسانه های دولتی آمریكا و انگلیس (نظیر صدای آمریكا و بی بی سی و دویچه وله و رادیو فرانسه) نیز در كنار سایت هایی نظیر بالاترین به همراهی پرداختند.
با این حال سایت گویانیوز در مطلبی یادآور شده است: در ماجرای اخیر واقعیتی هرچند تلخ برای مجاهدین [منافقین] وجود دارد و آن این است كه دولت عراق در پی اعمال حاكمیت ملی خود بر اردوگاه اشرف است. این حق هر دولتی بویژه دولتی كه مشروعیت خود را از آرای مردمش گرفته هست كه بر تمام خاك خود اعمال حاكمیت كند.

گویانیوز با مرور تاریخ نوشت: هنگامی كه مجاهدین خلق در اوایل سال 86 میلادی فرانسه را به قصد عراق ترك كردند، بسیاری از ناظران سیاسی استقرار این سازمان در كشور در حال جنگ با ایران را خودكشی سیاسی ارزیابی كردند. تصور پیامدهای مهلك چنین تصمیمی برای كسانی كه با الفبای سیاسی آشنا بودند، چندان مشكل نبود. اما كمتر كسی می توانست در آن سالها پیش بینی كند كه سرنوشتی چنین تراژیك در انتظار سازمان خواهد بود.

این رسانه ضدانقلابی می افزاید: 26 سال پیش آنها ظاهرا «برای مدتی كوتاه به عراق رفتند تا به زعم خویش طی چند سال مبارزه و در سایه ارتش صدام، جمهوری اسلامی را ساقط كنند. در میان سازمانهای سیاسی در تاریخ ایران معاصر كمتر نیرویی می توان یافت كه به اندازه سازمان مجاهدین دچار اشتباهات مهلك سیاسی و نظامی و حتی فرهنگی شده باشد. ارزیابی شتابزده و غیرواقعی سران سازمان از تعادل نیروها، آنها را به تظاهرات مسلحانه در بهار سال 1360 واداشت كه به كشته شدن هزاران نفر از اعضا منجر شد. بعد از خروج مسعود رجوی و بقیه نیروهای سازمان از كشور، ماجرای شخصی ازدواج مسعود رجوی با مریم عضدانلو قاجار در نمایشی مضحك، امری سیاسی- ایدئولوژیك نام گرفت. بار دیگر با محاسبه ای غلط، در اوج جنگ ایران و عراق مسعود رجوی در لباس رهبری نظامی سازمان سرنوشت خود و سازمانش را با سرنوشت رژیم بعث عراق گره زد و راهی عراق شد. در تابستان 67 در پی موافقت ایران با قطعنامه 598 شورای امنیت و صلح میان ایران و عراق، رجوی كه خود را بازنده بزرگ صلح می دید، با فراخواندن هزاران نفر از هواداران سازمان از سرتاسر اروپا و آمریكای شمالی، حمله ای در پناه نیروی هوایی ارتش صدام به ایران سازمان داد. خوش خیالی سیاسی نشأت گرفته از ارزیابی هایی سخت دور از واقعیت باعث گشت تا چند هزار عضو با شعار از «مهران تا تهران» چند شهر مرزی را به امید رسیدن چند روزه به تهران، آن هم از راه جاده، پشت سر بگذارند. عملیاتی كه فروغ چندانی نداشت اما جاویدان شد.

گویانیوز همچنین نوشت: این عملیات جاویدان شد از آن جهت كه در تاریخ عملیات جنگی، خطاهایی چنین فاحش از نظر نظامی و ارزیابی های كودكانه از توان خویش، امكانات دشمن و این چنین به قربانگاه فرستادن نیروهای خودی، بی سابقه است.
این رسانه وابسته به اپوزیسیون ادامه می دهد: اگر عملیات «فروغ جاویدان» و كشته شدن بیش از هزار نفر از نیروهای سازمان در دشت حسن آباد و تنگه چهارزبر، اوج تراژدی سیاست های مجاهدین خلق است، اعتراض این سازمان به تصمیم دولت قانونی عراق در مورد بستن اردوگاه اشرف و امتناع مجاهدین از ترك خاك این كشور، سوی كمدی این تراژدی است. آن روز كه همه صاحب نظران سیاسی، سازمان را از رفتن به عراق، به خاك دشمن در حال جنگ با ایران، برحذر داشتند، گوش شنوایی در این سازمان وجود نداشت. امروز نیز كه دولت قانونی عراق از این سازمان می خواهد، به هر دلیل، خاك عراق را ترك كند، آنها كودكانه با این درخواست كشور میزبان مخالفت می كنند. آن روز كه نمی بایست می رفتند، رفتند و امروز كه می بایست حال كه میزبان عذرشان را خواسته، محترمانه خاك عراق را ترك كنند، قصد ماندن دارند. (!)

گویانیوز در پایان تاكید كرده است: حتی اگر دولت عراق، خواهان بستن اردوگاه اشرف و ترك خاك عراق ازسوی مجاهدین خلق نباشد، به خاطر منافع ملی خویش و برقراری روابط دوستانه با همسایه بزرگ شرقی خود، با فعالیت های سیاسی مجاهدین خلق علیه ایران مخالفت خواهد كرد تا چه رسد به فعالیت های نظامی. معلوم نیست سازمانی كه حتی امكان فعالیت سیاسی علیه نظام جمهوری اسلامی در خاك عراق ندارد، به چه علت بر ماندن خود، آن هم علیرغم میل صاحبخانه اصرار دارد؟ این نیز حتما یكی دیگر از شاهكارهای سیاسی این سازمان است.


اخبار کوتاه
کپی رایت محفوظ است ...


نویسندگان

کانون هابیلیان - پایگاه اطلاع رسانی 17000 قربانی تروریسم در ایران

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • آخرین بروز رسانی :